انتقاد وزیر اطلاعات ایران از زدن 'تهمت جاسوسی' برای 'اهداف سیاسی'

حق نشر عکس Fars
Image caption وزیر اطلاعات ایران گفت: "متاسفانه الان شایع شده که راحت با آبروی افراد بازی می‌کنند"

محمود علوی وزیر اطلاعات ایران با انتقاد از متهم کردن افراد "برای اهداف سیاسی" گفت: "درست نیست برای اهدافمان به کسی که از نظر کارشناسان کار جاسوسی نکرده تهمت جاسوسی بزنیم."

آقای علوی سه شنبه ۲۰ مهر در سخنانی در محل مقبره رهبر سابق جمهوری اسلامی به مناسبت روز تاسوعا افزود: "بعضی‌ها فکر می‌کنند که با حرمت‌شکنی و دروغ می‌توانند از ولایت دفاع کنند که این اشتباه است."

از زمان روی کار آمدن دولت حسن روحانی، اصولگرایان منتقد آقای روحانی تعدادی از همکاران دولت را به اتهامات امنیتی و در مواردی جاسوسی متهم کرده اند. با این حال، وزیر اطلاعات ایران در سخنان امروز خود توضیح نداده که مشخصا از متهم کردن چه کسانی انتقاد می کند.

محمود علوی گفته است: "متاسفانه الان شایع شده که راحت با آبروی افراد بازی می‌کنند و هر مطلبی عنوان می‌شود، در حالی که بازی با آبروی مسلمان‌ها کار ساده‌ای نیست، چه رسد به انسان‌های شریف، دلسوز و کسانی که برای این نظام زحمت کشیده‌اند."

آقای علوی همچنین نسبت به این موضوع ابراز تاسف کرده که "در سال‌های اخیر"، کارهایی همچون "دروغ گفتن برای اهداف سیاسی، تهمت‌زدن، پرده‌دری، حرمت‌شکنی، افشاگری و دوبه‌هم‌زنی باب شده است".

وی افزوده است که این کارها "نه بین کسانی که دغدغه دین ندارند بلکه بین کسانی که احساس دلبستگی به اسلام می‌کنند هم باب شده و خیلی‌ها ناخواسته و نادانسته به دام آن افتاده‌اند".

حسن روحانی رئیس جمهور ایران نیز، تاکنون در اظهارنظرهای جداگانه از کسانی که به گفته او با استفاده از بودجه و امکانات حکومتی علیه مسئولان دولت "دروغ" منتشر می کنند انتقاد کرده است.