آیا روحانی می تواند برای گزینه های مورد نظرش از مجلس رای اعتماد بگیرد؟
پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

آیا روحانی می تواند برای گزینه های مورد نظرش از مجلس رای اعتماد بگیرد؟

محمد علی نجفی، مشاور رییس جمهوری ایران، گفته که حسن روحانی فردا، افراد مورد نظر خود برای تصدی سه وزارتخانه‌ ارشاد، آموزش و پرورش و ورزش و جوانان را به مجلس معرفی می کند. آقای نجفی از رضا صالحی امیری و مسعود سلطانی‌فر به عنوان گزینه‌های پیشنهادی برای وزارتخانه‌های ارشاد و ورزش و جوانان نام برده است. این دو در مجلس نهم موفق به کسب رأی برای حضور در کابینه نشده بودند. از محمدعلی نجفی و فخرالدین دانش آشتیانی هم به عنوان دو گزینه احتمالی برای وزارت آموزش و پرورش نام برده شده است.

اما غلامرضا کاتب، عضو هیئت رئیسه مجلس، اظهار نظر متفاوتی داشته است. آقای کاتب گفته که از بین مسعود سلطانی‌فر و ‌رضا صالحی امیری، یک نفر برای تصدی سمت وزرات ورزش و جوانان به مجلس معرفی می‌شود. به گفته آقای کاتب، دولت در حال رایزنی با محمدعلی نجفی برای قبول سمت وزارت آموزش و پرورش است.

نعیمه نامجو مجری چشم انداز بامدادی گفتگویی داشت با احسان مهرابی روزنامه نگار در آلمان و از او درباره احتمال رای اعتماد مجلس دهم به چهره هایی پرسید که موفق نشده بودند از مجلس قبلی رای اعتماد بگیرند.

این گفتگو در چشم انداز بامدادی یکم آبان ١٣٩٥ (٢٢ اکتبر) پخش شده است.

چشم انداز بامدادی رادیو بی بی سی از ساعت ۷ تا ۹ بامداد هر روز بر روی این امواج و فرکانس‌های رادیویی و ماهواره‌ای پخش می‌شود.

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی بی سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید.