درباره عملکرد اقتصادی دولت روحانی چه فکر می‌کنید؟

حق نشر عکس ICANA
Image caption بیست نماینده مجلس به حسن روحانی تذکر کتبی دادند

بیست نماینده مجلس در تذکر کتبی به حسن روحانی، خواهان تغییر تیم اقتصادی دولت برای حل مشکلات مردم به ویژه اقشار آسیب پذیر شدند.

حسن روحانی در اولین ماه‌های ریاست جمهوری‌اش از وضع اقتصادی در دولت دهم انتقاد کرده و گفته بود، در سال‌های پیش برای اولین بار بعد از پایان جنگ رشد اقتصادی کشور در دوسال متوالی منفی بوده‌است. او دولت را در حالی تحویل گرفت که کشور با تورم بسیار بالایی مواجه بود و بهتر کردن وضعیت اقتصادی پیرو وعده‌های انتخاباتی آقای روحانی از توقعاتی بود که مردم از دولت او داشتند . او برای تشکیل کابینه دولت تدبیر و امید، چهار کارگروه اقتصادی، سیاست خارجی، سیاست داخلی و مسائل فرهنگی و اجتماعی را تشکیل داد و صاحبنظران، شخصیت‌های فرهیخته و با سابقه کار اجرایی یا قانون‌گذاری و بسیاری از تشکل‌های مردمی را به کار گرفت.

آقای روحانی وعده داده بود که در اقتصاد زمینه را برای فعالیت مردم مهیا می‌کند و شکاف‌های اجتماعی را از بین می‌برد و سرمایه ملی را افزایش می‌دهد. نرخ تورم در دولت حسن روحانی از حدود ۴۰ درصد در دولت آقای احمدی‌نژاد به حدود ۱۱ درصد در ماههای اخیر رسیده است و براساسا گزارش اردیبهشت ماه مرکز آمار ایران آهنگ رشد قیمتها نسبت به سال قبل پایین آمده است.

ارزیابی شما از عملکرد اقتصادی دولت روحانی چیست؟

آیا آنگونه که نمایندگان تذکر دهنده می‌گویند، تیم اقتصادی دولت نیاز به تغییر دارد؟

حسن روحانی در دومین نشست خبری خود پذیرفت که بین افزایش دستمزد و تورم فاصله وجود دارد و این شکاف باعث فشار بر زندگی مردم به خصوص کارگران می‌شود. او گفت که دولت مصمم است که این شکاف را پر کند. با همه این‌ها آنطور که پیداست هر چند که رشد اقتصادی به نسبت دولت قبل بیشتر و نرخ تورم کمتر شده‌است؛ مردم و نمایندگانشان هنوز به عملکرد اقتصادی دولت یازدهم انتقاداتی دارند.

در بیش از سه سالی که از عمر دولت آقای روحانی می‌گذرد، چه تغییری در مسائل اقتصادی شما به وجود آمده و انتظار دارید در هشت ماه باقی مانده از این دوره کاری‌اش، چه کاری برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور انجام دهد؟

اگر می‌خواهید در نوبت شما شرکت کنید می‌توانید اطلاعات تماس خود را برای بی‌بی‌سی فارسی بفرستید تا با شما تماس گرفته شود

تماس با نوبت شما:

شماره‌های تلفن‌: ۰۰۷۸ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴و ۰۰۷۷ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴

پیامک: ۰۰۴۴۷۸۹۴۶۲۱۱۱۹

ایمیل: shoma@bbc.co.uk

تلگرام: bbcshoma@

فیسبوک: facebook.com/bbcshoma

توییتر: bbcshoma@

همچنین می توانید دیدگاه‌های خود را در این باره در فرم نظرخواهی زیر بنویسید تا در برنامه نوبت شما مطرح شود.