موحدی کرمانی: مطهری ابتدا پیش رهبر برود بگوید که من قصد دارم این حرف را بزنم

حق نشر عکس TASNIM
Image caption نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری گفته است: باید در برابر مقام معظم رهبری و برای رضای خدا دهان‌ها را ببندیم

محمدعلی موحدی کرمانی، دبیرکل جامعه روحانیت مبارز و نایب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری، با انتقاد از اظهارنظرهای علی مطهری گفت: "مطهری ابتدا باید نظراتش را با حضرت آقا تطبیق کند و برود پیش ایشان بگوید که من قصد دارم این حرف را بزنم."

به گزارش ایلنا، آقای موحدی کرمانی امروز اول آذر، در جریان سخنرانی خود در جمع گروهی از فعالان سیاسی تاکید کرد: "اینکه گفته می‌شود چه کسی دستور لغو سخنرانی را داده، ما به چه کسی چه کار داریم؟ آیا صحبت‌های مطهری واقعا برای مصلحت است یا نه، که به نظر من سخنان وی به مصلحت کشور نیست."

دیروز یکشنبه ۳۰ آبان، مراسمی که قرار بود به مناسبت اربعین و با سخنرانی علی مطهری نایب رئیس اول مجلس ایران برگزار شود، با دخالت ماموران پلیس و نیروهای لباس شخصی لغو شد. وزارت کشور ایران دادستانی مشهد را مسئول لغو سخنرانی آقای مطهری معرفی کرده است.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با اشاره به لغو سخنرانی دیروز از سوی دادستانی گفته است: "در این مورد سخنرانی حرف دادستانی باید پذیرفته شود. البته این به این معنا نیست که دهان‌ها را ببندیم اما باید در برابر مقام معظم رهبری و برای رضای خدا دهان‌ها را ببندیم."

وی در عین حال افزوده است که "مادامی که توطئه مطرح نباشد" سخنرانی افراد بلامانع خواهد بود.

در پی لغو سخنرانی دیروز علی مطهری در مشهد، وی در نامه‌ای به حسن روحانی رئیس جمهور ایران، پرسید مشخص نیست "حاکم در استان خراسان رضوی استاندار است یا دادستان و امام جمعه".

او لغو مراسم سخنرانی خود را اقدامی "داعش‌گونه" خواند و از آقای روحانی خواست که "تمهیدی برای نجات استان خراسان رضوی از این گونه استبدادها بیندیشید".

در واکنش به ماجرای یکشنبه، حسن روحانی امروز در نامه‌ای به وزرای کشور و دادگستری لغو مراسم سخنرانی علی مطهری را "مایه شرمساری" خوانده و از آنها خواسته است که با بررسی موضوع "متخلفین و اهمال‌کنندگان" را شناسایی و معرفی کنند.

آقای روحانی با انتقاد از دادستانی مشهد نوشته لازم است رئیس قوه قضائیه ایران تاکید کند که استاندار و نیروی انتظامی و مقام‌های امنیتی "وظیفه حفظ اجتماعات قانونی و حمایت از آزادی بیان" را بر عهده دارند.