کشف چهار جسد دیگر از زیر آوار پلاسکو

حق نشر عکس TASNIM
Image caption عملیات حفاری و آوار برداری برای یافتن اجساد وارد پنجمین روز خود شده است

سخنگوی آتش‌نشانی تهران از کشف چهار جسد دیگر از زیر آوار ساختمان پلاسکو در مرکز پایتخت خبر داده است.

جلال ملکی به خبرگزاری ایرنا گفت که بعد از چهار روز جست‌جو در ضلع جنوبی و شرقی ساختمان پلاسکو به پایان رسیده و علاوه بر دو آتش‌نشانی که پیش از این از زیر آوار بیرون کشیده شده بودند، پیکر ۴ شهروند دیگر هم از زیر خرابه‌ها خارج شده است.

به گفته آقای ملکی این چهار نفر از کسبه یا مالکان واحدهای تجاری بوده‌اند.

به این ترتیب، تعداد کشته‌های تایید شده این سانحه به هفت نفر رسیده است. یک آتش‌نشان دیگر هم بر اثر شدت جراحات در بیمارستان جان خود را ازدست داده بود.

ساختمان پلاسکو صبح پنجشنبه ۳۰ دی در اثر آتش سوزی فرو ریخت و تعدادی از مردم و آتش نشانان در زیر آوار کشته شدند.

+آلبوم عکس: پلاسکو؛ چهار روز بعد

+آزمایش دی‌ان‌ای برای تشخیص هویت قربانیان حادثه پلاسکو

+مالک ساختمان پلاسکو: از مسئولیت شانه خالی نمی‌کنیم

+مالک ساختمان پلاسکو که بود؟

عملیات حفاری و آوار برداری برای یافتن اجساد هم اکنون وارد پنجمین روز خود شده است.

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گزارش داده که دو دستگاه بیل ۸۰۰ هم به تجهیزات آواربردار اضافه شده اند تا عملیات تسریع شود.

به گزارش ایسنا، به ۱۹۵ نفر از مصدومین این حادثه توسط اورژانس تهران خدمات رسانی شده که ۴۵ نفر آنها به بیمارستان و ۱۵۰ نفر به طور سرپایی در محل حادثه درمان شدند.

علاوه بر شیوه مدیریت بحران، نحوه خبررسانی درباره این حادثه و انتشار اخبار ضد و نقیض و تکذیب آنها انقتادهای زیادی را به دنبال داشته است.

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، روز یکشنبه از وزارت کشور خواست با شناسایی ساختمان‌های آسیب‌پذیر در تهران نسبت به اتخاذ تدابیر لازم برای ‏ایمن‌سازی آنها اقدام کند.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) آقای روحانی در نظر دارد به زودی کارگروهی تخصصی برای تدوین گزارش ملی از دلایل و عوامل بروز ‏حادثه ایجاد کند.