درگیری میان دو فرمانده پلیس فاریاب '۴ کشته و ۱۰ زخمی بجا گذاشت'

ولایت فاریاب در یک سال گذشته شاهد نا آرامی‌های زیادی بوده است
Image caption ولایت فاریاب در یک سال گذشته شاهد نا آرامی‌های زیادی بوده است

منابع محلی می‌گویند که در درگیری بین افراد وابسته به دو فرمانده پلیس در شهر میمنه، مرکز ولایت فاریاب، دست‌کم ۴ کشته و ۱۰ نفر زخمی شدند. پسر فرمانده پلیس ولسوالی "قیصار" نیز در میان کشته‌‌شدگان است.

این درگیری میان افراد وابسته به نظام الدین، فرمانده امنیت قیصار و احمدشاه ملنگ، مدیر بخش تروریسم پلیس فاریاب صورت گرفت.

کریم یورش، سخنگوی پلیس فاریاب می‌گوید که در این درگیری که چند ساعت در حومه شهر میمنه طول کشید، ۴ نفر کشته و ۱۰ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

سخنگوی پلیس فاریاب توضیح داد زمانیکه پلیس فاریاب برای مهار خشونت دست به کار شد، طرف‌های درگیر نه تنها به اقدام نیروهای امنیتی اعتنا نکردند، بلکه به سوی آنها نیز تیراندازی کردند که در نتیجه ۸ مامور پلیس نیز زخمی شدند.

هر یک از دو طرف درگیر، طرف دیگر را مسئول می‌داند، اما پیشینه تنش بین این دو فرمانده که سابقه عضویت در حزب‌های جنبش ملی و جمعیت اسلامی را دارند، به گذشته‌های دور بر می‌گردد.

سید انور سادات، والی فاریاب، در واکنش به این رویداد گفته که افراد متهم به زودی دستگیر می‌شوند.

بیشتر بخوانید:

این رویداد چگونه رخ داد؟

به گفته مقام‌های محلی، دیروز (شنبه، ۲۸ حوت/اسفند) پسر نظام الدین، فرمانده امنیه قیصار که وابسته به حزب جنبش ملی است، با چند تن از افراد مسلح در حومه شهر میمنه برای تفریح آمده بودند، که با افراد تحت فرمان احمدشاه ملنگ، مدیر بخش تروریسم پلیس فاریاب روبه‌رو شدند. دو طرف بعد از مشاجره دست به سلاح بردند.

مقام های محلی می‌گویند که پس از این درگیری، افراد مسلح نظام الدین برای کمک به پسر او به محل رسیدند و درگیری شدت گرفت. گفته می‌شود که در این درگیری از سلاح‌های سبک و سنگین استفاده شده و زد و خورد تا ساعت ۱۱شب ادامه داشت.

نظام الدین، قوماندان ولسوالی قیصار، احمدشاه ملنگ، مدیر تروریسم پلیس فاریاب را به کشتن پسرش متهم کرده و هشدار داده است که اگر دولت او را بازداشت نکند خودش اقدام خواهد کرد.

اما آقای ملنگ این اتهام را رد کرده و می‌گوید زمانیکه به طرف خانه‌اش می رفت افراد مسلح به سوی آنها تیراندازی کردند.

منابع محلی می‌گویند که هر دو فرمانده پلیس متخاصم هم اکنون در حالت آماده باش قرار دارند.

به نظر می‌رسد که این درگیری مسلحانه باعث تشویش مردم در شهر میمنه شده است. به گفته منابع محلی، اکنون وضعیت در شهر به حالت عادی برگشته اما نگرانی‌ها به حالت خود پابرجاست.

ولایت فاریاب در یک سال گذشته شاهد درگیری میان فرماندهان محلی طرفدار دولت بوده است.

موضوعات مرتبط