رکورد تازه راجر فدرر: نهمین قهرمانی در تورنمنت هاله آلمان

راجر فدرر و الکساندر زورف حق نشر عکس Getty Images
Image caption راجر فدرر و الکساندر زورف

راجر فدرر با پیروزی بر آلکساندر زورف، قهرمان مسابقات اوپن هاله آلمان شد. این نهمین قهرمانی فدرر سی و پنج ساله در این رقابت‌ها بود که یک رکورد تازه محسوب می‌شود.

فدرر در این مسابقه برتری‌اش را بر حریف بیست ساله دیکته کرد و مسابقه فینال را در دو ست و با نتایج ۱-۶ و ۳-۶ از آن خود کرد.

بازی فینال در کل حدود ۵۴ دقیقه طول کشید و ثابت کرد که فدرر، مرد شماره پنج تنیس جهان، بخت زیادی برای قهرمانی در مسابقات ویمبلدون دارد که دوشنبه هفته آینده آغاز می‌شود.

او سال گذشته در مرحله نیمه‌نهایی همین رقابت‌ها از آلکساندر زورف آلمانی شکست خورده بود.

زورف امسال سه بار موفق شده در تورنمنت‌های مختلف قهرمان شود و به جمع ده تنیس‌بار برتر جهان راه یابد. مهم‌ترین افتخار امسالش قهرمانی در مسابقات مسترز رم بود که با پیروزی بر نواک جوکوویچ به دست آمد. اما زورف که در حال حاضر در رده دوازدهم فهرست رده‌بندی تنیس مردان جهان است، در این بازی یارای برابری با فدرر را نداشت.

فدرر که چهارده سال پیش برای اولین بار در مسابقات هاله اول شده بود، با این پیروزی به چهارمین قهرمانی‌اش در سال ۲۰۱۷ دست یافت.

او ابتدا در اوپن استرالیا اول شد که اولین قهرمانی او در مسابقات گرنداسلم در پنج سال گذشته به شمار می‌رفت. سپس در رقابت‌های مسترز ایندین ولز در کالیفرنیا و دو هفته بعد از آن در مسترز میامی فلوریدا به مقام نخست رسید.

با وجود این درخشش، راجر فدرر اعلام کرد که در تورنمنت اوپن فرانسه شرکت نمی‌کند و می‌خواهد استراحت کند. می‌گفت با توجه به بالارفتن سنش، نمی‌تواند در همه مسابقات شرکت کند و به موفقیت برسد.

حالا درخشش او در مسابقات هاله، نشان داده که برای مسابقات ویمبلدون که ۹ روز دیگر آغاز می‌شود، کاملا آماده است.

فدرر تاکنون هفت بار در ویمبلدون قهرمان شده و اگر بتواند یک بار دیگر این موفقیت را تکرار کند، رکورددار قهرمانی در مهمترین تورنومنت تنیس جهان خواهد شد.

در حال حاضر او و پیت سمپراس آمریکایی تنها تنیس‌بازانی هستند که موفق به ثبت هفت قهرمانی در این رقابت‌ها شده‌اند.

فدرر در کل ۹۲ بار در مسابقات مختلف تور حرفه‌ای تنیس قهرمان شده است.

موضوعات مرتبط