روزنامه‌های کابل؛ سه شنبه ۹ قوس

خط آهن حق نشر عکس Arg
Image caption مراسم افتتاح خط آهن آقینه

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان و قربان قلی بردی محمدوف، رئیس جمهوری ترکمنستان دیروز (دوشنبه، ۸قوس/ آذر) خط آهن میان افغانستان و ترکمنستان را افتتاح کردند.

روزنامه‌های ۹ قوس (آذر) افغانستان سرمقاله‌های امروزشان را به افتتاح خط آهن آقینه اختصاص داده اند.

دستاوردی دیگر برای اقتصاد افغانستان

روزنامه ۸‌صبح می‌نویسد که افغانستان سالیان درازی است که برای ترانزیت بین‌المللی به‌شدت به چند کشور همسایه وابسته بوده و این کشورهای همسایه هم بر اساس منافع سیاسی، از این وابستگی افغانستان تا حد زیادی سوءاستفاده کرده‌اند.

۸‌صبح نوشته که افتتاح خط راه آهن آقینه، افغانستان را یک قدم دیگر به سوی وصل شدن به خطوط بین‌المللی راه آهن کمک کرد. این خط آهن از طریق کشور ترکمنستان مال‌التجاره افغانستان را می‌تواند تا اروپا به طور مستقیم انتقال دهد.

۸‌صبح افزوده که دولت باید بادرنظرداشت نیازهای شدید اقتصادی، با احداث بیشتر خطوط راه آهن، رشد اقتصادی کشور را تضمین کند.

روزنامه آرمان ملی نیز می‌نویسد که دولت باید برنامه تمدید خط آهن را از شمال به جنوب کشور و همچنان پیوست خط آهن مزار شریف را به بندر آقینه روی دست بگیرد.

آرمان ملی نوشته که در چنین صورت است که افغانستان بدون وابستگی کنونی به همسایه‌ها، به این امکان دست می یابد که از سراسر کشور از این طریق با همه کشور های آسیا و اروپا داد و ستد کند.

روزنامه افغانستان نیز می‌نویسد که افغانستان کشوری محاط به خشکی است و به آبهای آزاد راه ندارد. ریشه بسیاری از مشکلات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در همین محدودیت افغانستان نهفته است.

افغانستان نوشته که با افتتاح خط آهن آقینه، اموال تجارتی افغانستان به کشورهای آسیایی و اروپایی با هزینه‌ای کمتر و اطمینانی بیشتر خواهد رسید.

اما به باور نویسنده سرمقاله روزنامه افغانستان، بیلانس تجاری میان افغانستان و همه کشورهای دیگر به سود کشورهای خارجی و به ضرر افغانستان بوده و این کشور همیشه در نقش یک وارد کننده محض و صادر کننده ضعیف ظاهر شده است.

افغانستان افزوده که اقتصاد پویا، تجارت پررونق و مبادلات بازرگانی پر سود در وضعیت امنیتی و سیاسی کنونی افغانستان امکان پذیر نخواهد بود. افغانستان باید امنیت، ثبات سیاسی و تحرک اقتصادی داشته باشد تا بتواند از موقعیت جغرافیایی ویژه خود و همین گونه از امکانات و سهولت های منطقه‌ای استفاده ببرد.

حق نشر عکس Arg
Image caption خط آهن آقینه

روزنامه اطلاعات روز نیز می‌نویسد که گشوده شدن خط قطار آقینه، امیدواری زیادی برای پایان یافتن وابستگی کامل افغانستان به بنادر پاکستان و پدید آمدن فرصت‌های بازرگانی و تقویت ارتباط اقتصادی افغانستان با کشورهای منطقه و اروپا به‌میان آورده است.

اطلاعات روز نوشته که ناگزیری افغانستان در عرصه حمل و نقل، در بسیاری موارد به همسایه‌هایش این امکان را داده که از آن بهره‌برداری سیاسی کنند و گاهی نیز از این طریق بر دولت فشار وارد کنند.

اطلاعات روز افزوده که از منظری دیگر، دست‌یافتن ساده‌تر و کم‌هزینه‌تر افغانستان به بازارهای منطقه‌ای می‌تواند فرصتی برای سرمایه‌گذاری و رشد تولیدات داخلی شود و از این جهت به حل بحران بیکاری و فقر اقتصادی کمک کند اما اگر از این فرصت استفاده نشود افغانستان به بازار مصرف کشورهای دیگر بدل می‌شود.

روزنامه ماندگار نیز می‌نویسد که فقر و عدم توسعه‌یافتگی افغانستان، این کشور را به مأمن و معبر تروریستان تبدیل کرده، ولی کشورهای آسیای میانه مانند ترکمنستان می‌توانند با راه‌اندازی پروژه‌های بزرگ تجاری و صنعتی، هم بازار اقتصادی و پرمنفعت افغانستان را به خود اختصاص دهند و هم با افزایش رفاه عمومی و ارتقای بنیادهای اقتصادی این کشور، موج اتصال تروریسم به کشورهای‌شان را سد شوند.

ماندگار افزوده که توسعه همکاری‌های تجاری ـ اقتصادی از جنس احداث خط آهن افغانستان ـ ترکمنستان، می‌تواند چهره تازه به مسایل منطقه و جهان دهد، به‌نحوی که هراس‌ها و رقابت‌های سیاسی کشورها، با توسعه منافع اقتصادی مشترک، به دوستی بدل گردد.

موضوعات مرتبط

مطالب مرتبط