دو سرباز آمریکایی که در ولایت قندوز افغانستان زخمی شده بودند، جان دادند

سرباز حق نشر عکس AP
Image caption در حال حاضر ۹۸۰۰ سرباز آمریکایی و حدود ۳ هزار سرباز از دیگر کشورهای ناتو در چارچوب ماموریت حمایت قاطع در افغانستان حضور دارند

نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان می‌گویند دو عضو این نیروها در نتیجه جراحاتی که در ولایت شمالی قندوز برداشته بودند، درگذشتند.

در اعلامیه این نیروها که امروز پنجشنبه ۱۳ عقرب (آبان) به رسانه‌ها فرستاده شده، آمده که افزون بر این دو سرباز، دو عضو دیگر این نیروها نیز که زخمی شده بودند، تحت معالجه قرار دارند.

این اعلامیه افزوده که این سربازان آمریکایی در حال ماموریت آموزش و کمک به نیروهای افغان برای عملیات پاکسازی شهر قندوز بودند که به آنها شلیک شده است.

ژنرال جان نیکلسون، فرمانده نیروهای ناتو در افغانستان با اشاره به مرگ دو سرباز آمریکایی گفته است: "با وصف اتفاق تراژیک امروز، ما برای کمک به نیروهای افغان در دفاع از وطن‌شان متعهد هستیم."

نبردهای شدید میان نیروهای افغان و شورشیان طالبان در این منطقه در چند هفته پیش به شدت جریان داشت و هواپیماهای آمریکایی نیز در حمایت از نیروهای افغان در این ولایت وارد عمل شده بودند.

در حال حاضر ۹۸۰۰ سرباز آمریکایی و حدود ۳ هزار سرباز از دیگر کشورهای ناتو در چارچوب ماموریت حمایت قاطع در افغانستان حضور دارند و ماموریت‌های اصلی آنها آموزش، مشاوره و حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان است.

موضوعات مرتبط

مطالب مرتبط