با سفر آقای غنی به غور، افراد داعش شش غیر نظامی را ربودند

حق نشر عکس ARG
Image caption آقای غنی و خانم او دیروز از ولایت غور دیدار کرد

مقام‌های محلی ولایت غور در مرکز افغانستان تایید کردند، نیروهای که خود را وابسته به گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) می‌نامند ۶ غیر نظامی را دیروز، جمعه ۱۴ عقرب/ آبان، ربوده‌اند.

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان دیروز از ولایت غور دیدار کرد و در نشست با مسئولان امنیتی و خانواده‌های کسانی که چند روز قبل در این ولایت کشته شدند، به مسئولان امنیتی غور دستور داد، "تا به خاطر تأمین امنیت مردم این ولایت از تمام امکانات استفاده نمایند و نگذارند شماری از افراد تروریست باعث اخلال نظم و آزار مردم غور گردند."

عبدالحی خطیبی، سخنگوی والی غور به بی‌بی‌سی گفت که افراد داعش دیروز در حالی که رئیس جمهور محمد اشرف غنی سرگرم دیدار با مردم غور بود، هشت تن را ربودند اما دو تن نجات یافتند.

به گفته آقای خطبیی زمانی‌که که نیروهای امنیتی و مردم مشغول استقبال از رئیس جمهوری افغانستان بودند، افراد وابسته به داعش با استفاده از فرصت، موفق شده که هشت نفر را در روستایی نهرکوه و بند امیر در شمال‌شرق غور گروگان گیرند.

او گفت یک تن از گروگانها را نیروهای داعش مورد ضرب شتم قرارداده و رها کرده و نفر دیگر نیز موفق به فرار شده‌ است.

آقای خطیبی گفت که اداره محلی غور شماری از علما و بزرگان قومی را وظیفه داده تا برای رهایی این افراد که هنوز به گفته او سالم هستند، وارد عمل شوند.

حق نشر عکس ARG
Image caption مقام‌های محلی می‌گویند زمانی‌که نیروهای امنیتی و مردم سرگرم استقبال از رئیس جمهوری بودند، افراد داعش این غیر نظامیان را ربوده‌اند

یکی از بزرگان محلی دیروز به رئیس جمهوری افغانستان گفته بود که در آخرین مورد به تعداد ۵۶۱۳ رأس گوسفند مردم نیز توسط گروه‌های مسلح به سرقت برده شده و۲۷ تن از مردم منطقه کاسی نیز کشته شدند.

او افزوده بود که مردم قریه کاسی تمام اموال و دارایی خود را از دست داده‌اند و نیاز به توجه رئیس جمهوری دارند.

رئیس جمهور غنی در این دیدار گفته بود، درد هر کودک و هر بیوه را به حیث درد تمام ملت افغانستان می‌داند. غم شما، غم تمام مردم و دولت افغانستان است. او گفته بود که "براساس شریعت و قانون، پیام یکایک تانرا برای انتقام از جنایت کاران درک می‎کنم."

رئیس جمهور به مردم غور اطمینان داده، گفته بود:" تصمیم گرفته‌شده تا عملیات نظامی در مربوطات این ولایت الی نابودی دشمن تداوم یابد و بدون اجازۀ من، عملیات توقف نمی‌یابد."

موضوعات مرتبط

مطالب مرتبط