'فرمانده ارشد داعش' در حمله هواپیماهای آمریکایی در افغانستان کشته شد

Image caption ننگرهار یکی از ولایت‌های ناآرام در شرق افغانستان است که با پاکستان مرز مشترک دارد

منابع محلی ولایت ننگرهار در شرق افغانستان تایید کردند که "ملابزرگ" از فرماندهان ارشد گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) در حمله هوایی کشته شده ‌است.

عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار به بی‌بی‌سی گفت که ملا بزرگ دیرهنگام روز جمعه (۲۸ عقرب/ آبان) در منطقه لاغرجوی ولسوالی کوت ولایت ننگرهار همراه با ۷ تن از افرادش در یک حمله پهپادهای آمریکایی کشته شده‌اند.

ملا بزرگ یکی از فرماندهان ارشد گروه داعش بوده که به گفته منابع محلی درنزد این گروه از اعتبارزیادی برخوردار بوده ‌است.

همچنین گزارش شده که شب گذشته عبدالصمد، یک روحانی محلی در ولسوالی رودات ولایت ننگرهار توسط افراد وابسته به گروه داعش کشته شده ‌است.

به گفته منابع محلی این روحانی قبلا به اتهام جمع‌آوری عشر و زکات برای گروه طالبان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود ولی افراد داعش دیشب او را به قتل رساند.

عشر یک دهم از محصولات کشاورزی است که به دولت پرداخت می‌شود و زکات نیز یک وجیبه‌ شرعی مسلمانان است.

نیروهای وابسته به گروه طالبان و داعش بارها در ولایت ننگرهار با هم درگیر شده‌اند.

ولایت ننگرهار در شرق افغانتسان خاستگاه اصلی گروه داعش در افغانستان به حساب می‌آید، هرچند که نیروهای بین‌المللی و دولتی افغانستان بارها اعلام کرده‌اند که توانسته‌اند ضربات سنگینی به گروه داعش در این ولایت وارد و با انجام عملیات زمینی و هوایی شمار نیروهای داعش را به کمتر از نصف کاهش داده‌اند.

با تمام تلاش‌های که تاکنون انجام شده هنوز نیروهای داعش به عنوان یک تهدید جدی برای امنیت افغانستان بخصوص ولایت ننگرهار تلقی می‌شود.

موضوعات مرتبط

مطالب مرتبط