بازداشت گروهی در افغانستان که از مردم در حالات نامناسب تصویربرداری می‌کردند

غزنی حق نشر عکس FB
Image caption آقای امرخیل وسایل و دوربین‌های این گروه را امروز به خبرنگاران نشان داد

مقام‌های امنیتی ولایت غزنی در جنوب افغانستان می‌گویند که اعضای گروهی را بازداشت کرده‌ که از مردم در حالات نامناسب تصویر برداری کرده و سپس از آنها باج می‌گرفتند.

این گروه افراد مورد نظرش را به شیوه‌های مختلف به مکان‌هایی که دوربین‌های مخفی کارگذاری شده بود، می‌بردند و از آن‌ها در وضعیت نامناسب فیلم‌برداری می‌کردند. سپس از قربانیان می‌خواستند که بابت نشر نشدن تصاویرشان پول پرداخت کنند.

امین‌الله امیرخیل، فرمانده پلیس ولایت غزنی گفت که این گروه سه‌نفره کارهایی انجام می‌دادند که قابل گفتن نیست.

او گفت که آنها بازرگانان و شماری از مردم را به شیوه‌های مختلف اغفال کرده و به مکان‌هایی می‌بردند که در آن‌جا دوربین مخفی کارگذاری شده‌بود، به‌طور مثال جاگذاری دوربین در داخل ساعت.

او همچنین گفت کار این گروه از جرایم سازمان یافته بوده و آنان از اسناد دولتی نیز استفاده کرده‌اند. آنها ۳۰ الی ۴۰ دوربین مخفی داشتند که در اتاق ها نصب می‌شد.

به گفته آقای امرخیل، این افراد بازرگانان و سایر افراد را به اتاقی می‌بردند که پسری در آن اتاق بود و سپس از رابطه آنها فیلمبرداری می‌کردند.

این گروه با استفاده از اسناد جعلی خود را نیروی امنیتی معرفی کرده و از افرادی که در حالت نامناسب فیلم‌برداری کرده‌بودند، پول می‌گرفتند. پول که آنان از قربانیان دریافت می کردند حدود ۱۰۰ هزار الی ۱۲۰ هزار دلار بوده‌است.

فرمانده پلیس غزنی افزود که از نزد این گروه ۱۲۰ فیلم، کامپیوترهای مختلف، هارد دیسک و کامره مخفی به‌دست آمده است.

آقای امرخیل، این گروه را حرفه‌ای و بسیار سازمان‌یافته توصیف کرد.

بی‌بی‌سی در روزهای گذشته مجموعه گزارش‌هایی را زیر عنوان "شرم" منتشر کرد که مضمون همسان با این خبر دارد.

مطالب مرتبط