کار شهرداری کابل برای ساده کردن عرضه خدمات، اصلاح می‌شود

حق نشر عکس .
Image caption شهرداری کابل

توافقنامه‌ای میان شهرداری کابل و کمیسیون اصلاحات اداری ملکی (غیر نظامی) به منظور کاهش دیوان‌سالاری و سرعت بخشیدن به روند کاری شهرداری امضا شده است.

کاهش روزهای مراجعه شهروندان به اداره شهرداری، ساده‌سازی روند کاری در شهرداری کابل و تقسم‌بندی مشخص کارهای شهرداری از مفاد این موافقتنامه است.

در خبرنامه‌ای که به رسانه‌ها فرستاده شده، آمده است که روند توزیع زمین‌های استحقاقی، قباله اول، اخذ محصول صفایی /مالیات شهرداری، استملاک و توزیع زمین‌های عوض جایداد/ملک و بالای جایداد استملاکی، اضافه تصرف و اضافه جمی شامل این توافقنامه می‌گردد.

+ غنی: سرمایه‌داران کابل همت قیرریزی جاده‌های منازلشان را ندارند

+ شهرداری کابل: نهادهای دولتی و خصوصی میلیون‌ها دلار مالیات نپرداخته‌اند

مسیح الله محبوب، معین/معاون خدمات شهری شهرداری کابل هدف آوردن این اصلاحات در روند کاری شهرداری کابل را جلوگیری از سرگردانی شهروندان خواند. او همچنین گفته است که ساده‌سازی این روندها سبب کاهش مداخله‌ها و استفاده‌های سوء افراد در شهرداری می‌شود.

آقای محبوب گفت که قبلاً یک شهروند عارض ناگزیر بود برای تعقیب روند توزیع زمین‌های استحقاقی در شهرداری کابل، از ۱۲۸ قدم بکذرد و حداقل ۱۲۵ تا ۲۲۵ روز سرگردان باشد. به گفته آقای محبوب حالا این روند در ۲۶ قدم و طی ۸ روز تکمیل می‌گردد.

معاون خدمات شهرداری کابل همچنین گفته است که اخذ محصول صفایی/مالیات شهرداری قبلاً ۲۰ قدم را می‌پیمود و حداقل ۱۰-۱۴ روز طول می‌کشید، اما پس از این اصلاحات ۶ قدم را در ۲ تا ۳ روز تکمیل می‌کند.

این مقام شهرداری همچنین گفته است که کوتاه شدن این روندها نه تنها عرضه خدمات را برای مردم در شهرداری کابل سرعت می بخشد؛ بلکه سبب نظارت و بازپرسی خوب کارها هم می‌شود.

+ شهرداری کابل در صدد بازیافت زباله‌ها است؟

+ تشکیل مرکز پاسخگویی سریع در شهرداری کابل

مطالب مرتبط