پنج افغان به اتهام تجاوز به نوجوان هموطن‌شان در سوئد بازداشت شدند

سویدن حق نشر عکس AFP
Image caption تصویر از آرشیو

مقام‌ها در سویدن (سوئد) پنج جوان افغان را به اتهام تجاوز به یک نوجوان دیگر افغان بازداشت کرده‌اند.

جان ستمبک، دادستان این پرونده، به خبرگزاری آسوشیتد پرس گفته است همه متهمین ۱۶ و یا ۱۷ سال سن دارند.

نوجوانی که مورد تجاوز قرار گرفته است زیر ۱۵ سال سن دارد. به اساس گفته این دادستان، تمامی بازداشت‌شدگان کودکان پناهجوی بدون سرپرست هستند، که در سویدن در خواست پناهندگی داده‌اند.

همه بازداشت‌شدگان رسما به تجاوز همراه با ضرب و جرح به یک فرد زیر سن قانونی متهم شدند. در قانون کیفری سویدن، این اتهام درصورت اثبات دست‌کم چهار سال زندان برای بزرگسالان و بازداشت برای افراد زیر سن قانونی دارد.

گزارش شده است این حمله از قبل برنامه‌ریزی شده بوده و دست‌کم یک ساعت طول کشیده است. همچنین گزارش شده است که متهمین بخشی از ماجرای تجاوز را فیلم‌برداری کرده‌اند.

نوجوانی که مورد تجاوز قرار گرفته است، مورد تهدید متهمین بوده که اگر به پلیس شکایت کند، فیلم را در شبکه‌های اجتماعی منتشر خواهند کرد.

در کیفرخواست آنها آمده است که این افراد بعد از تکمیل کردن دوره زندان، از سویدن اخراج شوند و برای آنها اجازه ورود دوباره داده نخواهد شد.

این اتفاق در شهر آپسلا در شمال استکهلم، پایتخت، اتفاق افتاده است.

استفان والین، وکیل مدافع یکی از متهمین گفته است که موکل او اتهام‌ها را نه می‌پذیر و نه تکذیب می‌کند. آقای والین گفته است: "موکل من تحت تاثیر مشروبات الکلی بوده و این رویداد را به یاد ندارد."

موضوعات مرتبط