دیدار لیونل مسی با 'مسی افغانستان'

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.
دیدار لیونل مسی با 'مسی افغانستان'

لیونل مسی، ستاره فوتبال بارسلونا و تیم ملی آرژانتین با مرتضی، پسر خردسالی که به 'مسی افغانستان ' مشهور شده در دوحه دیدار کرد.

مرتضی احمدی، کودک ۵ ساله اهل افغانستان که از یک خریطه (کیسه) پلاستیکی برای خود پیراهنی شبیه پیراهن لیونل مسی ساخته بود، با انتشار عکس‌هایش در ماه فوریه امسال در شبکه‌های اجتماعی شهرت جهانی پیدا کرد.

حق نشر عکس Supreme Committee
Image caption مرتضی احمدی با لیونل مسی در دوحه قطر

تیم فوتبال بارسلونا که لیونل مسی، ستاره آن است، برای رویا رویی با تیم الاهلی عربستان به قطر رفته است و در آغاز این مسابقه دوستانه که امروز برگزار شد، قهرمان فوتبال جهان، مرتضی را با خود به داخل میدان برد تا در مراسم پیش از آغاز بازی در کنار او باشد.

پس از آن مرتضی توپ را به زمین گذاشت و داور بازی او در آغوش خود به بیرون از میدان برد.

حق نشر عکس AFP/Getty

کمیته برگزاری جام جهانی فوتبال قطر در توییتر نوشت: "تصویری که جهان می‌خواست آن را ببیند. رویای پسر ۶ ساله‌ای که می‌خواست با قهرمانش، مسی دیدار کند، بالاخره به واقعیت پیوست."

مرتضی احمدی که از ولسوالی جاغوری ولایت غزنی در شرق افغانستان است، پس از کسب شهرت جهانی، در ماه می امسال مجبور شد با خانواده‌اش به پاکستان فرار کند.

مرتضی زمانی شناخته شد که عظیم احمدی، عموی مرتضی که در استرالیا زندگی می‌کند، تماس بی‌بی‌سی را با عارف، پدر مرتضی در جاغوری برقرار کرد.

حق نشر عکس AFP/Getty
حق نشر عکس TWITTER/JOYNAWS
Image caption مرتضی که از یک خریطه (کیسه) پلاستیکی برای خود پیراهنی شبیه پیراهن لیونل مسی ساخته بود، با انتشار عکس‌هایش در ماه فوریه امسال در شبکه‌های اجتماعی شهرت جهانی پیدا کرد
حق نشر عکس HAMAYON AHMADI
Image caption مرتضی در میان همبازی‌هایش در جاغوری
حق نشر عکس AFP/Getty

موضوعات مرتبط