رئیس جدید شورای کریکت افغانستان معرفی شد

کریکت
Image caption شکرالله عاطف مشعل (سمت چپ) رئیس جدید شورای کریکت افغانستان شد

حکومت افغانستان برای حل مشکل کریکت افغانستان، شکرالله عاطف مشعل را به عنوان رئیس جدید شورای کریکت افغانستان معرفی کرد.

نسیم الله دانش، قبل از او رئیس این شورا بود.

با ایجاد تنش میان رهبری شورای کریکت افغانستان و شماری از بازیکنان تیم ملی کریکت، حکومت افغانستان برای حل این مشکل، رئیس جدید را برای این شورا معرفی ‌کرد.

شماری از بازیکنان تیم ملی کریکت افغانستان قبلا در شبکه‌های اجتماعی همرسانی کرده بودند که اعضای شورای کریکت در میان بازیکنان تیم کریکت این کشور در بازی‌های رسمی، بدون در نظر گرفته شدن شایستگی اعمال سلیقه می‌کنند.

اکلیل حکیمی، وزیر مالیه/دارایی و عضو شورای کریکت افغانستان در مراسم معرفی رئیس جدید شورای کریکت، امروز(شنبه ۲۷ قوس/ آذر) در کابل گفت که رئیس جدید به دلیل لیاقت و شایستگی به این سمت انتخاب شده ‌است.

آقای حکیمی افزود که اعضای شورای کریکت افغانستان تصویب کرده‌اند که شرح وظایف رئیس عمومی و رئیس اجرایی کریکت باید طوری تدوین شود که از تداخل کاری میان این دو جلوگیری شود.

اعضاء شورای کریکت افغانستان از رئیس جدید انتظار دارند که نکات قوت و ضعف بازیکنان شناسایی، بودجه به صورت شفاف مصرف، بازیکنان براساس شایستگی انتخاب شوند و بازی کریکت نیز در افغانستان سراسری شود.

شکرالله عاطف مشعل، رئیس جدید شورای کریکت در این مراسم گفت که بخاطر بهبود اداره و رشد کریکت افغانستان با همکاری و مشوره متخصصان و بازیکنان با تجربه کریکت افغانستان تلاش خواهد کرد.

رئیس جدید شورای کریکت افغانستان برای مدت سه سال انتخاب شده و کار او سالانه از سوی اداره شورای کریکت افغانستان مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

کریکت افغانستان در سال‌های اخیر رشد چشم‌گیری داشته‌ است. اختلافها در ماه‌های اخیر باعث نگرانی علاقمندان این ورزش در افغانستان شده بود.

موضوعات مرتبط

مطالب مرتبط