تیم ملی فوتبال زنان افغانستان برای شرکت در مسابقات جنوب آسیا به هند رفت

فوتبال حق نشر عکس AFP
Image caption تیم ملی فوتبال زنان افغانستان برای شرکت در بازیهای جنوب آسیا عازم هند شد

تیم ملی فوتبال زنان افغانستان برای شرکت درمسابقات فوتبال جنوب آسیا به هند سفر کرد.

طاهر روفی، مدیر فنی فدراسیون فوتبال افغانستان به بی‌بی‌سی گفت که بازی‌های جنوب آسیا به میزبانی هند روز ۲۵ دسامبر سال جاری میلادی آغاز شود.

فدراسیون فوتبال افغانستان در صفحه رسمی فیسبوک خود نوشته که تیم ملی فوتبال بانوان افغانستان روز سه‌شنبه ۷ جدی/ دی ساعت ۵ عصر به وقت محلی به مصاف تیم ملی هند می‌رود.

رقیب بعدی افغانستان نیز تیم ملی فوتبال بنگلا‌دیش است.

انتخاب بازیکنان تیم های فوتبال افغانستان همواره با حاشیه و اعتراض در نحوه انتخاب بازیکنان همراه است، ولی طاهر روفی گفت که بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان براساس شایستگی انتخاب شده‌اند.

او گفت که تیم ملی افغانستان از آمادگی لازم برخوردار و او امیدوار است که با دست پر به افغانستان برگردد.

در مسابقات فوتبال زنان جنوب آسیا کشورهای افغانستان، هند، نپال، بنگلادیش، مالدیو، سریلانکا، پاکستان و بوتان شترک می‌کنند. امسال گفته شده که پاکستان به دلیل تنش‌های سیاسی با هند در این مسابقات حضور نخواهد داشت.

دستآورد‌های تیم فوتبال زنان

تیم ملی فوتبال زنان افغانستان در سال‌های گذشته رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است. این تیم در مسابقات بانوان کشورهای جنوب آسیا برای نخستین بار در سال ۲۰۱۰ در بنگلادش حضور داشت و نتوانست از مرحله گروهی این رقابت‌ها صعود کند.

در سال ۲۰۱۲ در سریلانکا توانست با شکست چهار بر صفر بر پاکستان، تساوی مقابل مالدیو به مرحله نیمه نهایی راه یابد و مقام چهارم را در این مسابقات به دست آورد.

تیم ملی فوتبال زنان افغانستان قبل از حضور در مسابقات کشورهای جنوب آسیا در سال ۲۰۱۲ در یک دیدار دوستانه به مصاف تیم زنان قطر در شهر دوحه رفت و توانست این تیم را با نتیجه دو بر صفر شکست دهد.

این تیم در سال ۲۰۱۴ در مسابقات زنان کشورهای جنوب آسیا با توجه به اینکه ۹ بازیکن این تیم از میان افغان‌های مقیم کشورهای ایران، آمریکا و اروپایی انتخاب شده بودند و ۱۱ بازیکن دیگرش از باشگاه‌های فوتبال در داخل افغانستان، نتوانست نتیجه قابل قبول کسب کند.

تیم افغانستان با شکست‌ سنگین از حریفانش بنگلادش،‌ مالدیو و هند مرحله گروهی را ترک کرد.

موضوعات مرتبط

مطالب مرتبط