دو مهاجم مسلح به خانه سفیر پیشین طالبان در کابل حمله کردند

حق نشر عکس AP
Image caption آقای ضعیف پس از آزادی از بازداشتگاه گوانتانامو در ۱۳۸۴ آزاد شد، در کابل اقامت داشته است

عبدالسلام ضعیف، سفیر پیشین رژیم طالبان در پاکستان، گفته که دو مهاجم مسلح به خانه او در شرق کابل حمله کرده و یک محافظش را کشته‌اند.

آقای ضعیف روز شنبه (۴جدی/دی) به بی‌بی‌سی گفت که این مهاجمان ساعت هفت شامگاه دیروز به وقت محلی در برابر خانه او اقدام به تیراندازی کردند و سپس بمب دستی پرتاپ کردند.

سفیر پیشین طالبان، که از چهار سال پیش در این خانه در بگرامی در شرق کابل زندگی می‌کند، افزود که در پی این حمله یکی از محافظانش کشته شده و به دیگر افراد حاضر در خانه او آسیبی نرسیده است.

آقای ضعیف تاکید کرد که دشمنی شخصی با کسی ندارد و تا حال مشخص نیست که انگیزه این حمله چه بوده و مسئول این حمله چه گروه یا افرادی هستند.

پلیس گفته که در محل نگهبانی دم در خانه آقای ضعیف دو محافظ مسلح حضور داشته که یکی از آن‌ها کشته شده و مهاجمان از محل رویداد فرار کرده‌اند.

آقای ضعیف ۴۸ ساله در سال‌های آخر حاکمیت گروه طالبان تا زمان سقوط آن سفیر این گروه در پاییز ۱۳۸۰ در پاکستان بود، اما در زمستان ۱۳۸۱ زندانی شد و به بازداشتگاه گوانتانامو منتقل شد.

او پس از آزادی از گونتانامو در پایز ۱۳۸۴، به افغانستان بازگشت و در کابل اقامت کرد. او در این مدت خاطراتش از زندان گوانتانامو را زیر عنوان "تصویری از گوانتانامو" به زبان پشتو منتشر کرد.

موضوعات مرتبط

مطالب مرتبط