نماینده مجلس افغانستان در انفجار در کابل زخمی شد

فکوری حق نشر عکس FAKORI. FACEBOOK
Image caption سید جمال الدین فکوری بهشتی در دو دوره گذشته در مجلس نمایندگان، نماینده ولایت بامیان بوده است

صبح امروز چهارشنبه هشتم جدی (دی) انفجاری در منطقه دشت برچی در غرب شهر کابل رخ داد که در نتیجه آن، یک نماینده پارلمان افغانستان زخمی شد.

شاهدان عینی تصاویری از این انفجار را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده و گفته‌اند که هدف آن، سید جمال الدین فکوری بهشتی، نماینده ولایت بامیان در مجلس نمایندگان بوده است.

عبدالرئوف ابراهیمی، رئیس مجلس نمایندگان در جلسه عمومی این مجلس اعلام کرد که در انفجار روز چهارشنبه، آقای بهشتی همراه با پسرش زخمی شدند و به شفاخانه انتقال یافتند.

وی از مقامات امنیتی انتقاد کرد که به امنیت نمایندگان مجلس توجهی نمی‌کنند و از آنها خواست تا اقدامات عملی در زمینه تامین امنیت نمایندگان بردارند.

دز گزارش‌های اولیه، وقوع انفجار به عملیات انتحاری نسبت داده شده بود اما بعدا رسانه‌های محلی گفتند که در این انفجار بمب مغناطیسی به کار رفته بود.

مقامات امنیتی تاکنون در مورد علت این رویداد معلوماتی ارائه نکردند. اما صدیق صدیقی سخنگوی وزارت داخله گفته است در این رویداد پنج نفر به شمول آقای بهشتی، پسرش، دو محافظش و یک غیرنظامی زخمی شده اند.

مسئولیت این انفجار را تاکنون کسی یا گروهی به عهده نگرفته است.

به اساس معلومات سایت رسمی مجلس نمایندگان افغانستان، سید جمال الدین فکوری بهشتی عضو شورای مرکزی تشکیلات شورای انقلابی اتفاق اسلامی افغانستان است او قبلا از اعضای حزب وحدت اسلامی افغانستان بوده و در دو دوره گذشته عضویت مجلس نمایندگان را داشته است.

حق نشر عکس JAWID OMID.FACEBOOK
Image caption تصاویر از انفجار امروز از جاوید امید یکی از شاهدان عینی رویداد

موضوعات مرتبط