پلیس فراه از حمله مرگبار طالبان به یک پاسگاه امنیتی خبر داد

Image caption طالبان از ماه میزان (مهر) حملات خود به مرکز ولایت فراه را افزایش داده اند

مقام‌های پلیس در غرب افغانستان اعلام کرده‌اند که در پی حمله گروه طالبان به یک پاسگاه پلیس، دست‌کم ۹ مامور پلیس و دو غیرنظامی کشته شده‌اند.

عبدالاحد ولی‌زاده، سخنگوی پلیس حوزه غرب افغانستان روز جمعه (۱۰ جدی/دی) به بی‌بی‌سی گفت که این پاسگاه در منطقه‌ای موسوم به "مساو" در حومه شمالی شهر فراه، مرکز ولایت فراه موقعیت دارد.

به گفته آقای ولی‌زاده، درگیری بین طالبان و ماموران مستقر در این پاسگاه، واقع در شش کیلومتری شهر فراه از نیمه دیشب آغاز شد و تا ساعت صبح روز جمعه به وقت محلی ادامه یافت.

سخنگوی پلیس حوزه غرب افغانستان افزود که نیروهای کمکی به محل رویداد اعزام شدند، ولی طالبان پیش از رسیدن آن‌ها، همه ۹ مامور پلیس مستقر در این پاسگاه را کشتند و تجهیزات و سلاح‌های آن‌ها را با خود بردند.

آقای ولی‎زاده گفته که در جریان این درگیری دو غیرنظامی هم کشته شده‌اند. به گفته او، این پاسگاه درنزدیک خانه‌های مسکونی واقع شده و این دو غیرنظامیان از ساکنان این خانه‌ها بوده‌اند.

گروه طالبان مسئولیت این حمله را به عهده گرفته و یک سخنگوی این گروه در صفحه توییترش نوشته که در اثر این حمله ۱۲ مامور مسلح دولتی کشته شدند.

شش روز پیش هم گروه طالبان در حمله مشابه به یک پاسگاه دیگر پلیس در منطقه "شمالگاه" در حومه شهر فراه ۱۰ مامور پلیس را کشت.

گروه طالبان از ماه میزان (مهر) حملات خود را به مناطق حومه شهر فراه افزایش داده‌ است.

با حملاتی که این گروه در نیمه این ماه به راه انداخته بود، نیروهای بین‌المللی مجبور شدند به کمک نیروهای داخلی بشتابند و مواضع طالبان را بمباران کنند تا عقب‌نشینی کنند.

موضوعات مرتبط

مطالب مرتبط