نوروز منگل رئیس کمیته گزینش شورای کریکت افغانستان شد

حق نشر عکس ABC
Image caption آقای مشعل ابراز امیدوار کرد که تیم ملیک کریکت افغانستان پس از این در میدانهای بین المللی درخشش بهتری خواهد داشت

نوروز منگل از بازیکنان برجسته تیم ملی کریکت افغانستان با استعفا از عضویت این تیم، به عنوان رئیس کمیته گزینش شورای کریکت تعیین شد.

شکرالله عاطف مشعل، رئیس شورای کریکت افغانستان به بی‌بی‌سی گفت که کمیته گزینش که ساختار جدید آن در یک نشست خبری روز سه‌شنبه (۱۴ جدی/دی) اعلام شد، مسئولیت گزینش اعضای تیم ملی کریکت در بازی‌های بین‌المللی را به عهده دارد.

او افزود که این کمیته براساس اصول بین‌المللی مبنی بر استقلال، بی‌طرفی و پاسخگویی از کارکردهای آن به کار آغاز می‌کند و در برابر شورای کریکت پاسخگو خواهد بود.

آقای مشعل گفت آقای منگل که به گفته او، پیش از این برای افغانستان در میدان‌های بین‌المللی "قهرمانی" کسب می‌ ، پس از این در انتخاب اعضای تیم ملی کریکت در مسابقات بین‌المللی نقش‌آفرینی خواهد شد.

رئیس شورای کریکت افغانستان همچنین گفت که در کنار کمیته گزینش، یک کمیته دیگر موسوم به کمیته انظباطی نیز به ریاست هستی‌گل عابد به کار آغاز می‌کند که برای بهبود کار تیم ملی کریکت نقش مهمی خواهد داشت.

آقای مشعل همچنین گفت که شورای کریکت تصمیم گرفته که برای توسعه بازی کریکت در سراسر افغانستان، پنج باشگاه کریکت در پنج منطقه مختلف کشور بسازد.

کریکت در افغانستان بازی جدیدی است که عمدتاً با بازگشت مهاجران افغان از پاکستان به این کشور آمده و بیشتر در مناطق جنوبی و شرقی این کشور رایج شده است.

حق نشر عکس FB
Image caption نوروز منگل پیش از این از اعضای برجسته تیم ملی کریکت افغانستان بود

تیم ملی کریکت افغانستان با آن که عمر چندانی ندارد، در بازی‌های بین‌المللی درخشش خوبی داشته است.

دولت افغانستان هم برای تقویت تیم ملی کریکت کشور توجه و سرمایه‌گذاری خوبی کرده و در حال حاضر شماری از مقام‌های ارشد حکومت در ساختارهای حمایتی این تیم عضویت دارند.

موضوعات مرتبط