حمله انتحاری کابل دست‌کم ۳۰ کشته به جا گذاشت

حق نشر عکس Reuters
Image caption گزارش‌ شده که یک حمله کننده انتحاری خود را در نزدیک ساختمان پارلمان افغانستان منفجر کرده است

وحید مجروح، یکی سخنگوی وزارت صحت عامه/بهداشت افغانستان به بی‌بی‌سی گفت در حمله انتحاری امروز در کابل دست کم ۳۰ کشته و ۷۰ نفر زخمی شده‌اند.

او گفت زخمی‌های این رویداد به شفاخانه‌های/بیمارستان‌های استقلال و ایمرجنسی منتقل شده‌اند.

براساس گزارش‌ها از کابل یک بمبگذار انتحاری بعد از ظهر امروز خود را در نزدیکی ساختمان پارلمان این کشور منفجر کرد.

خبرگزاری رویترز به نقل از مقامات پلیس در کابل گزارش داده که بلافاصله بعد از حمله اولی، یک موتر/خودروی بمبگذاری شده در همین محل منفجر شد.

روایت شاهدان عینی هم با رسانه‌ها همین موضوع را تایید می‌کند که ابتدا یک حمله‌کننده انتحاری جلیقه انفجاری خود را منفجر کرده و بعد یک خودرو بمب‌گذاری شده منفجر شده است.

Image caption احمد شفایی، گزارشگر بی‌بی‌سی در کابل که به محل حادثه رفته، می‌گوید حمله دقیقا در جاده‌ دارالامان، مقابل الحاقیه‌ شورای ملی و در کنار دیوار ریاست ۵ امنیت ملی افغانستان رخ داده است

احمد شفایی، گزارشگر بی‌بی‌سی در کابل که به محل حادثه رفته، می‌گوید حمله دقیقا در جاده‌ دارالامان، مقابل الحاقیه‌ شورای ملی و در کنار دیوار ریاست ۵ امنیت ملی افغانستان رخ داده است.

گزارشگر بی‌بی‌سی می‌گوید که صدای آژیر امبولانس‌ها هنوز شنیده می‌شود، ماشین‌هایی آتش‌نشانی در حال شستن جاده‌ها هستند و جاده تازه بر روی ترافیک باز شده و نیروهایی امنیتی در آنجا حضور سنگین دارند.

نثار حارث، نماینده مجلس سنای افغانستان، نیز در صفحه فیسبوک خود نوشته که دو انفجار رخ داده است.

تاکنون پلیس کابل درباره این انفجار جزئیات نداده است.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان، مسئولیت این حمله را به عهده گرفته و در پیامی گفته است که هدف حمله خودرو حامل کارمندان ریاست ۵ اداره امنیت ملی افغانستان بوده است.

حق نشر عکس AP
Image caption نیروهای امنیتی جاده منتهی به پارلمان افغانستان را مسدود کرده‌اند