قطر فرودگاه ولایت فراه درغرب افغانستان را توسعه می‌دهد

فراه حق نشر عکس Acaa
Image caption کار توسعه این فرودگاه قرار است تا ۱۸ ماه دیگر تکمیل شود.

اداره هوانوردی غیر نظامی افغانستان اعلام‌کرد که موسسه الغرافه قطر فرودگاه ولایت فراه درغرب افغانستان و هم مرز با کشور ایران را توسعه می‌دهد.

در خبرنامه اداره هوانوردی افغانستان که امروز(سه شنبه ۲۸ جدی/دی) به رسانه‌ها ارسال شده، آمده که براساس تفامنامه‌ای که میان اداره هوانوردی و موسسه الغرافه قطر امضا شد، این موسسه فرودگاه فراه را به طول ۸۰۰ متر و عرض ۳۵ متر توسعه خواهد داد.

ترمینال فرودگاه را با ظرفیت ۴۵۰ هزار مسافر در سال می‌سازد، در کنار آن ساختمان آتش نشانی و مرکز درمانی نیز ساخته خواهد شد.

این تفاهمنامه میان حامد ظاهر، رئیس عمومی اداره مستقل هوانوردی غیرنظامی افغانستان و شیخ علی جاسم آل ثانی، رئیس موسسه الغرافه قطر دیروز (دوشنبه ۲۷ جدی/دی) در شهر فراه با حضور مقام‌های محلی این ولایت امضا شده‌است.

محمد قاسم وفایی زاده، معاون برنامه ریزی اداره هوانوردی افغانستان گفته که با پایان کار توسعه فرودگاه فراه امکان تبدیل شدن آن به یک فرودگاه بین‌المللی در افغانستان فراهم می‌شود.

کار توسعه این فرودگاه قرار است تا ۱۸ ماه دیگر تکمیل شود.

اکنون نیز خط پرواز فرودگاه فراه ۱۷۰۰ متر طول و ۳۵ متر عرض دارد. با توسعه این خط پرواز اداره هوانوردی افغانستان اعلام کرده که امکان نشست و پرواز هواپیماهای بزرگ نوع ایرباس ۳۱۹، ۳۲۰ و ۳۲۱ و هواپیمای بویینگ ۷۳۷، ۴۰۰ الی ۸۰۰ و هواپیماهای MD با توجه با در نظر گرفتن استاندردها فراهم می‌شود.

مطالب مرتبط