پلیس غزنی هفت آدم‌ربا را دستگیر و شهروند افغان-یونانی را آزاد کرد

Image caption خویشاوندان گروگان آزاد شده به نشانه سپاسگزاری از پلیس غزنی، به گردن آقای مرخیل (راست) گل آویختند

پلیس ولایت غزنی در جنوب افغانستان اعلام کرده که با دستگیری هفت آدم‌ربا، یک گروگان افغان-یونانی را از چنگ آن‌ها آزاد کرده است.

امین‌الله امرخیل، فرمانده پلیس غزنی روز پنجشنبه (۳۰ جدی/دی) به خبرنگاران گفت که آدم ربایان ده روز پیش این شهروند افغانی‌الاصل یونانی را از منطقه قره باغ ربوده بودند.

آقای امرخیل افزود که این گروه آدم‌ربا در برابر آزادی فرد گروگان از خانواده او ابتدا ۸۰ هزار دلار و سپس ۱۵۰ هزار دلار پول خواسته بودند.

به گفته فرمانده پلیس غزنی که این گروگانگیرها وابسته به یک گروه بزرگ‌تری از آدم‌ربایان هستند که در شماری دیگر از ولایت‌های افغانستان نیز فعالیت دارند.

فرمانده پلیس غزنی گفته است که آدم‌رباها پیش از این در آدم‌ربایی دست داشته و در مواردی دست‌ها و انگشتان قربانیان آدم‌ربایی خود را قطع کرده‌اند.

فردی که از دست گروگانگیرها آزاد شده گفته است که چندی پیش برای دیدار با خانواده خود در قره‌باغی از یونان به افغانستان سفر کرد اما اما افراد نقاب‌پوش او و پدرش را ربودند.

او افزود که آدم‌ربایان پس از طی فاصله‌ای به سوی محل نامعلومی، پدرش را آزاد کردند، اما خودش را بیهوش کردند و روز بعد که به هوش آمد، متوجه شد که او را به اتاق تاریکی برده‌اند.

به گفته این فرد، آدم‌ربایان روزی یک قرص نان و مقداری آب به او می‌دادند و شکنجه هم کردند.

آدم‌ربایی به منظور دریافت پول یکی از مشکلات عمده در غزنی است. فعالیت گروه‌های آدم‌ربا در این ولایت باعث نگرانی تاجران و سرمایه‌گذاران شده است.

پلیس غزنی پیش از این هم در مواردی از بازداشت آدم‌رباها خبر داده بود.

موضوعات مرتبط