جام ملت‌های آسیا؛ تاجیکستان به جای ایران میزبان بازی‌های افغانستان می‌شود

فوتبال حق نشر عکس KAZIMI
Image caption آقای کاظمی گفت که کشور تاجیکستان نیز این پیشنهاد افغانستان را پذیرفته است

فدراسیون فوتبال افغانستان اعلام کرده که این کشور به جای ایران کشور تاجیکستان را به عنوان کشور سوم و میزبان برای برگزاری مسابقات راه‌یابی به جام ملت‌های آسیا انتخاب کرده‌ است.

به دلیل شرایط امنیتی افغانستان این کشور نمی‌تواند میزبان تیم‌های رقیب در کابل باشد و مجبور است که کشور سوم را به عنوان میزبان انتخاب کند.

سید علی کاظمی، سخنگوی فدراسیون فوتبال افغانستان درباره این تصمیم فدراسیون فوتبال افغانستان به بی‌بی‌سی گفت که با توجه به اینکه در دور مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ ایران میزبان تیم ملی فوتبال افغانستان بود؛ این بار افغانستان به جای تهران، دوشنبه پایتخت تاجیکستان را انتخاب کرده و تاجیکستان نیز این پیشنهاد را پذیرفته‌ است.

در چارچوب رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸، افغانستان ایران را به عنوان کشور میزبان انتخاب کرده بود که تیم ملی فوتبال افغانستان در مشهد و تهران به مصاف حریفانش رفت.

آقای کاظمی افزود که دلیل این انتخاب فدراسیون فوتبال افغانستان در قدم اول این بود که اجازه بدهد مهاجران افغان در تاجیکستان نیز بازی تیم ملی خود را تماشا کنند.

به گفته آقای کاظمی دلیل دیگر این کار مطابقت زمین بازی تاجیکستان با افغانستان بود که هر دو چمن مصنوعی است.

بیشتر بخوانید:

+ میزبانی مسابقات خانگی افغانستان در مقدماتی جام جهانی؛ چرا ایران؟

+ حریفان افغانستان برای صعود به جام فوتبال ملت‌های آسیا مشخص شد

+ چرا حضور فرشاد نور در تیم ملی فوتبال افغانستان مهم است ؟

آقای کاظمی گفت در کنار سهولت‌های که دراستادیوم فوتبال دوشنبه وجود دارد، آب و هوای افغانستان و تاجیکستان نیز نزدیک به‌هم است.

او گفت که با توجه به اینکه افغانستان میزبان تیم‌های حریف است، مصارف در تاجیکستان نیز نسبت به ایران کمتر است.

سخنگوی فدراسیون فوتبال افغانستان گفت که برای بازیکنان تیم ملی افغانستان که از خارج به تاجیکستان می‌آیند، نیز سهولت‌های ویزا بیشتر فراهم است.

آنان می‌توانند در فرودگاه تاجیکستان ویزای این کشور را دریافت کنند.

به گفته او اولین بازی افغانستان مقابل ویتنام هشتم مارس دردوشنبه برگزار خواهد شد.

براساس قرعه‌کشی مسابقات صعود به جام فوتبال ملت‌های آسیا که عصر دیروز چهارم دلو (بهمن) در امارات متحده عربی برگزار شد، تیم ملی فوتبال افغانستان حریفانش را برای صعود به جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ امارات شناخت.

تیم ملی فوتبال افغانستان در گروه سوم این رقابت‌ها با تیم‌های کامبوج، ویتنام و اردن هم گروه شده است.

موضوعات مرتبط