پناهنده افغان بعد از ده سال زندگی در بریتانیا، اخراج می شود

حق نشر عکس Family photo
Image caption بشیر نادری، (در این تصویر با نیکول کوپر، دوست دخترش) پس از آن از افغانستان فرار کرد که پدرش توسط طالبان کشته شد.

وکیل یک پناهنده افغان در کاردیف مرکز ولز بریتانیا می‌گوید ممکن است موکلش به زودی از سوی پلیس بریتانیا از این کشور اخراج شود.

بشیر نادری ۲۰ ساله، ده سال است در ولز زندگی می‌کند و وقتی ۱۰ سال داشته مادرش او را به قاچاقبر سپرده بود تا او را به بریتانیا برساند.

اما وزارت داخله/کشور بریتانیا روز چهارشنبه به آقای نادری اطلاع داد که او نمی‌تواند در بریتانیا باقی بماند.

ونیتا تمپلتون، وکیل بشیر نادری، گفت که "اقداماتی برای به چالش کشاندن این تصمیم دولت بریتانیا روی دست است."

خانم تمپلتون که با رادیوی بی‌بی‌سی ولز صحبت می‌کرد، گفت مدارکی که آنها در اختیار وزارت کشور بریتانیا قرار داده‌اند، "گسترده و قانع‌کننده" است.

او گفت که بشیر نادری نباید به افغانستان فرستاده شود، زیرا اکنون "او بسیار غربی شده و نمی‌تواند به زبان مادری خود صحبت کند."

قاضی دادگاه در بریتانیا تصمیم اخراج او را در ماه اکتوبر سال گذشته تنها چند ساعت پیش از آنکه قرار بود با هواپیما به افغانستان فرستاده شود، به حالت تعلیق در آورد و در ماه ژانویه ۱۴ هزار امضا در یک درخواست جمعی برای حمایت از او به وزارت کشور بریتانیا تسلیم داده شد.

خانم تمپلتون گفت که آنها به وزارت کشور بریتانیا ۱۴ روز مهلت می‌دهند تا در مورد این تصمیم تجدید نظر کند.

او گفت: "اگر تصمیمی یا بازنگری در این تصمیم که مورد قبول ما باشد اتخاذ نشود، ما اقدامات قانونی را برای به چالش کشاندن این تصمیم انجام خواهیم داد."

او گفت که این وضعیت برای آقای نادری "خوشایند نیست" ولی او از "یک شبکه حمایت قوی" برخوردار است.

خانم تمپلتون گفت: "خانواده که آقای نادری با آنها زندگی کرده باور دارد که ما هر چه در توان داریم برای جلوگیری از اخراج او انجام خواهیم داد."

حق نشر عکس Family photo
Image caption بشیر نادری ۲۰ ساله، ده سال است در ولز زندگی می‌کند و وقتی ده سال داشته مادرش به قاچاقبر پول داده بود تا او را به بریتانیا ببرد.