با افزایش درگیری‌ها در هلمند، عبدالله به این ولایت رفت

عبدالله حق نشر عکس FB/ omid.maisam
Image caption آقای عبدالله صبح امروز وارد هلمند شد

درگیری شدید در ولایت هلمند در جنوب افغانستان میان نیروهای امنیتی افغانستان و ستیزه جویان وابسته به گروه طالبان برای چند روز ادامه دارد.

عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی دولت وحدت ملی برای بررسی وضعیت امنیتی هلمند صبح امروز سه‌شنبه ( ۱۲ دلو/ بهمن) به شهر لشکرگاه مرکز این ولایت سفرکرده‌ است.

مجیب رحیمی، سخنگوی ریاست اجرائیه در صفحه توییتر خود نوشته که آقای عبدالله برای دیدار با مردم و نظامیان به هلمند سفر کرده تا وضعیت امنیتی این ولایت را از نزدیک بررسی ‌کند.

براساس خبرنامه منتشر شده از سوی ریاست اجرایی، آقای عبدالله در دیدار با مقامات ولایت هلمند به آنها اطمینان داده که دولت مرکزی به نیازمندی‌ها نیروهای امنیتی در آنجا توجه دارد.

آقای عبدالله از نیروهای امنیتی خواسته تا پیش از فرا رسیدن بهار، طالبان را "در اطراف لشکرگاه و ولسوالی‌های هلمند سرکوب" کنند.

بیشتر بخوانید:

+ آمریکا ۳۰۰ تفنگدار دریایی به هلمند می‌فرستد

+ مقام‌های دولتی از درگیری شدید با طالبان در هلمند خبر دادند

+ 'نیروهای امنیتی ۳۲ تن را از زندان طالبان در هلمند آزاد کردند'

دفتر مطبوعاتی والی ولایت هلمند خبر داده که در درگیری روزهای گذشته دراین ولایت ۱۹عضو گروه طالبان کشته و ۲۴ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

براساس خبرنامه دفتر والی هملند نیروهای شورشی صبح روز گذشته ( دوشنبه ۱۱ دلو/ بهمن) به پاسگاه‌های مربوط به لوای دوم، قول اردو (لشکر) ۲۱۵ میوند، مربوط به ارتش ملی افغانستان حمله کردند که با مقاومت سنگین این نیروها روبرو شدند.

براساس این خبرنامه اکنون کماندوهای ارتش افغانستان به ولسوالی سنگین رسیده و کنترل کامل ولسوالی سنگین در اختیار نیروهای امنیتی افغانستان است.

روز گذشته نیز ارگ ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرد که آقای غنی با مسئولین ولایت هلمند از طریق ویدیو کنفرانس صحبت کرده و گفته که برای بررسی وضعیت یک هیات عالی رتبه به این ولایت سفر خواهد کرد.

حق نشر عکس Rahimi
Image caption آقای عبدالله در دیدار با مسئولین محلی

مطالب مرتبط