منابع دولتی افغانستان: پنج مخفیگاه گروه طالبان در هلمند نابود شد

Image caption طالبان چهار روز پیش حملات خود را بر منطقه سنگین شدت بخشیده بودند

دفتر مطبوعاتی والی هلمند در جنوب افغانستان اعلام کرده که در جریان عملیاتی علیه شورشیان وابسته به گروه طالبان در منطقه آشوب‌زده "سنگین" پنج "مخفیگاه" این گروه نابود شده است.

در اطلاعیه‌ای که این دفتر روز پنجشنبه (۱۴ دلو/بهمن) به رسانه‌ها فرستاده، آمده که در جریان عملیاتی که به همین منظور راه‌اندازی شده بود، دست کم ۱۸ عضو گروه طالبان کشته و ۳ تن دیگر زخمی شدند.

اطلاعیه افزوده که در پی حمله طالبان به این منطقه، نیروهای تازه‌نفس کماندو به سنگین اعزام شده و عملیات هوایی و زمینی علیه گروه طالبان اجرا شد.

منطقه سنگین در شمال شهر لشگرگاه، مرکز ولایت هلمند، از مناطقی است که طالبان بارها به آن حمله کرده و چهار روز پیش نیز حملات شدیدی را علیه نیروهای دولتی در آن جا سازمان دادند.

دفتر مطبوعاتی ولایت هلمند گفته که در جریان نبرد بین نیروهای دولتی و طالبان در جریان چهار روز گذشته، بیش از صد عضو این گروه کشته شده‌اند.

در مقابل، گروه طالبان هم مدعی شده که ده‌ها نفر از نیروهای امنیتی هم در این نبرد کشته شده‌اند، اما مقام‌های دولتی این ادعا را تکذیب کرده، ولی تایید کرده‌اند که شمار کمی از این نیروها تلف شده‌اند.

در پی افزایش درگیری‌ها در هلمند، عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی به هلمند رفت و از نیروهای امنیتی خواست که فشارها را بر شورشیان افزایش دهند.

موضوعات مرتبط

مطالب مرتبط