سفیر امارات در افغانستان که چند هفته پیش زخمی شده بود، درگذشت

حق نشر عکس AP
Image caption سفیر امارات در افغانستان که چند هفته پیش زخمی شده بود، در گذشت

مقام‌های امارات متحده عربی می‌گویند سفیر این کشور در افغانستان که ماه گذشته در انفجاری در قندهار زخم برداشته بود، امروز درگذشت.

در اثر این انفجار که در مهمانخانه والی قندهار در ماه گذشته رخ داد، پنج دپیلمات امارات و شماری دیگر از مقام‌های آن ولایت کشته شدند.

سفیر امارات و والی قندهار زخم برداشته بودند که حالا گزارش شده، سفیر بر اثر همان زخم‌ها، در شفاخانه‌ای در ابوظبی در گذشته است.

جمعه محمد عبدالله الکعبی، سفیر امارات در افغانستان و شماری دیگری از دیپلمات‌های اماراتی برای افتتاح ساختمان یک دارالایتام به قندهار رفته بودند.

انفجارها زمانی اتفاق افتاد که سفیر امارات همراه با والی قندهار و دیگر مقامات بلندرتبه این ولایت، مشغول صرف شام بودند.

در این انفجار در کنار پنج دیپلمات اماراتی، همچنین دو عضو شورای ملی افغانستان، معاون والی قندهار و پنج نفر از کارمندان ارشد دولت افغانستان کشته شدند.

فردی یا گروهی مسئولیت حمله به مهمانخانه والی قندهار را به عهده نگرفته است.

بعدا مقام‌های افغان گفتند که تحقیقات اولیه آنها نشان می‌دهد که حمله قندهار در خارج از افغانستان طراحی شده بود. وزارت خارجه افغانستان به مقام‌های امارات وعده سپرد که دولت افغانستان حمله قندهار را به طور جدی پیگیری خواهد کرد.

در همین روز (سه شنبه، ۱۰ جدی/دی،) حمله مرگباری به کابل شمار زیادی کشته و زخمی برجا گذاشت. گروه طالبان مسئولیت حمله بر کابل را به عهده گرفت.

هفته گذشته، محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان برای ادای احترام به خانواده‌های پنج دیپلمات اماراتی به آن کشور سفر کرد.

+ حمله قندهار؛ 'والی قندهار و سفیر امارات زخمی شده‌اند'

+ شمار قربانیان انفجارهای انتحاری در کابل و قندهار افزایش یافته است

+ قربانیان حملات کابل و قندهار؛ نمایندگان نسل امید به آینده

موضوعات مرتبط