حملات انتحاری کابل ۱۶ کشته و ده‌ها زخمی برجا گذاشت

تصویر انفجار حق نشر عکس Reuters
Image caption در حمله غرب کابل دست کم دو نفر کشته و ۳۶ نفر زخمی شده‌اند

بصیر مجاهد، سخنگوی فرماندهی پلیس کابل به بی‌بی‌سی گفته که در حمله مهاجمان انتحاری به دو مرکز امنیتی در غرب و شرق کابل دست کم ۱۶ نفر کشته و ۵۵ نفر زخمی شده‌اند.

آقای مجاهد گفت که مهاجمان انتحاری به مقر حوزه ششم امنیتی در غرب کابل حمله کردند که در نتیجه آن ۱۵ نفر کشته شدند و حدود ۵۰ زخمی شدند.

او گفت که شمار مهاجمان در این حمله هنوز مشخص نیست و بیشتر قربانیان این حادثه غیرنظامیان بوده‌اند.

آقای مجاهد همچنین گفت که در حمله دیگر در شرق کابل نیز یک غیرنظامی کشته و دو عضو نیروهای افغانستان زخمی شدند.

پیشتر نجیب دانش، معاون سخنگوی وزارت داخله/کشور به بی‌بی‌سی گفته بود که ابتدا دست‌کم دو مهاجم انتحاری به مقر حوزه ششم امنیتی حمله کردند.

+ تصاویری از حملات انتحاری امروز در کابل

به گفته او، یکی از این مهاجمان موتر/خودرو حامل خودش را در مقابل ورودی این مرکز پلیس منفجر کرد و بعد مهاجم دومی با نیروهای امنیتی درگیر شد.

آقای دانش گفت که فرد مهاجم دومی در این درگیری کشته شده و در حال حاضر نیروهای امنیتی در حال پاک‌سازی، جست‌وجو و بررسی محل رویداد هستند.

حمله در شرق کابل

حق نشر عکس EPA
Image caption معاون سخنگوی وزارت داخله به بی‌بی‌سی گفت که ابتدا دست‌کم دو مهاجم انتحاری به مقر حوزه ششم امنیتی حمله کردند.

معاون سخنگوی وزارت داخله گفت که حمله مشابه دومی به یک مرکز امنیتی مربوط به امنیت ملی در محله "ارزان‌قیمت" در شرق کابل صورت گرفته است.

آقای دانش افزود که در این حمله هم یکی از دو مهاجم موتر حاملش را به این مرکز کوبید و به دنبال آن مهاجم دومی با محافظان این مرکز درگیر شد که به زودی از پا درآمد.

او گفت که در این حمله پنج عضو نیروهای امنیتی زخمی شدند.

وحید مجروح، سخنگوی وزارت صحت افغانستان گفت که به دنبال حمله به این مرکز امنیت ملی یک جسد به یک مرکز درمانی منتقل شده است.

گروه طالبان اعلام کرده که مهاجمان انتحاری این گروه به سه نقطه در کابل حمله کرده‌اند: حوزه ششم امنیتی، مرکز امنیت در شرق و مرکز جلب جذب ارتش.

ذبیح‌الله مجاهد، که خود را سخنگوی این گروه معرفی می‌کند، مدعی است که در این حملات به نیروهای امنیتی تلفات زیادی وارد شده، ادعایی که سخنگوی وزارت داخله آن را رد کرد.

موضوعات مرتبط