پسر بامیانی دختری را که دوست داشت کشت و خود را به پلیس تسلیم کرد

نقشه بامیان
Image caption موارد قتل دختران جوان در بامیان در هفته‌های اخیر افزایش یافته است

سخنگوی والی بامیان گفته است که یک پسر جوان، دختری را که دوست داشت با شلیک گلوله کشته و سپس خودش را به پلیس تسلیم کرده است.

عبدالرحمان احمدی روز چهارشنبه (۱۱ حوت/اسفند) به بی‌بی‌سی گفت که این پسر در یکه‌اولنگ با تفنگچه (تفنگ کمری)اش به سوی این دختر شلیک کرد و بعد به فرماندهی پلیس اطلاع داد و خود را تسلیم پلیس کرد.

آقای احمدی افزود که این پسر به پلیس گفته که این دختر را دوست داشت و بارها برای خواستگاری او اقدام کرده است، اما پاسخ رد شنیده بود.

حق نشر عکس .
Image caption آقای احمدی گفت که پلیس در حال بررسی این رویداد است

به گفته او، هنوز مشخص نیست که آیا دختر مقتول او را دوست نداشته و یا خانواده او با ازدواج آن‌ها موافق نبوده؛ ولی این احتمال وجود دارد که خانواده دختر موافق نبوده‌اند.

سخنگوی والی بامیان گفت که دختر و پسر، هر دو در یک منطقه روستایی همسایه هم بوده‌اند.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که اخیراً گزارش‌ها از افزایش خشونت‌های منجر به قتل دختران جوان در بامیان خبر داده‌اند.

آقای احمدی گفت که در هفته‌های اخیر دست‌کم چهار مورد قتل دختران در مرکز بامیان و منطقه "کهمرد" و دو مورد خودکشی دختران در "ورس" ثبت شده است.

سخنگوی والی بامیان افزود که دست‌کم در یک مورد از این قتل‌ها خشونت خانوادگی دلیل اصلی قتل بوده است، اما در سایر موارد تحقیقات ادامه دارد.

خشونت با زنان در افغانستان معضل اجتماعی عمده‌ای است که دولت از سال‌ها پیش در تلاش‌ مهار آن است و تصویب قانونی در این مورد هم نتوانسته آمارهای چنین خشونتی را کاهش دهد.

موضوعات مرتبط