شورای امنیت: عاملان حملات تروریستی کابل باید محاکمه شوند

شورای امنیت ملل متحد حق نشر عکس EPA
Image caption شورای امنیت سازمان ملل متحد حملات اخیر گروه طالبان به کابل را محکوم کرد

شورای امنیت سازمان ملل متحد در واکنش به حملات اخیر گروه طالبان به کابل گفته است که تروریسم در همه اشکال آن، اقدام جنایتکارانه و غیرقابل توجیه بوده و عاملان آن باید محاکمه شوند.

شورای امنیت ملل متحد امروز (پنجشنبه، ۱۲ حوت/اسفند) با صدور بیانیه‌ای ضمن اعلام مراتب تسلیت خود به خانواده‌های قربانیان و مردم افغانستان اعلام کرده که تروریسم اقدام جنایتکارانه بوده و بازداشت و محاکمه عاملان، سازمان دهندگان و حامیان مالی این گونه "اقدامات تروریستی" یک امر ضروری است.

مردان مسلح و بمبگذاران انتحاری روز گذشته (چهارشنه، ۱۱ حوت/اسفند) دو مرکز امنیتی در غرب و شرق کابل را هدف قرار داده و دست کم ۱۶ نفر را کشتند.

Image caption گروه طالبان اعلام کرده که مهاجمان انتحاری این گروه به سه نقطه در کابل حمله کرده‌اند: حوزه ششم امنیتی، مرکز امنیت در شرق و مرکز جلب جذب ارتش

مقامات وزارت بهداشت افغانستان می‌گویند شمار زخمی‌های این دو حمله انتحاری در شهر کابل به ۱۰۴ نفر رسیده است.

گروه طالبان مسئولیت این حملات انتحاری را به عهده گرفته است.

در بیانیه شورای امنیت ملل متحد آمده است که اعضای این شورا به شدت نگران تهدیدهای گروه‌های مسلحانه تروریستی طالبان، القاعده، داعش و گروه‌های مسلح غیر قانونی علیه مناطق محلی در مناطق مختلف افغانستان است.

شورای امنیت ملل از همه کشورها می‌خواهد فعالانه با مقام‌های افغانستان در زمینه مبارزه با تروریسم و افراط گرایی همکاری کنند.

بیشتر بخوانید: