ده‌ها عضو گروه طالبان درولایت پکتیکا کشته شدند

طالبان
Image caption حمله پهپادهای آمریکایی به افراد گروه طالبان یکی از راه‌های مبارزه با آنان اعلام شده‌است

منابع محلی ولایت پکتیکا در جنوب شرق افغانستان تایید کرده که در حمله پهپاد (هواپیمای بدون سرنشین) آمریکایی در ولسوالی زیروک ولایت پکتیکا ۲۹ شورشی عضو گروه طالبان کشته شده‌اند.

به گفته این مقام‌ها سه فرمانده مهم طالبان که درحمله‌های "تروریستی" نقش برجسته داشتند نیز در میان کشته شدگان هستند.

وزارت داخله/کشور افغانستان نیز این حمله را تایید کرده و گفته که ده عضو شبکه حقانی که در طراحی و سازماندهی حمله‌های "تروریستی" بویژه راه‌اندازی حمله‌های مرگبار انتحاری در پکتیکا نقش مهمی داشتند، کشته شده‌اند.

محمد الرحمن ایاز، سخنگوی والی پکتیکا می‌گوید که افراد گروه طالبان در مراسم فاتحه یک فرمانده محلی شان جمع شده بودند که هدف حمله قرارگرفتند.

او گفت که روز گذشته، دوشنبه ۲۳ حوت/اسفند یک هواپیمای بدون سرنشین گروهی از نفرات طالبان را در منطقه "تنگی" ولسوالی "زیروک " هدف قرارداد.

به گفته او در این حمله ۲۹ عضو طالبان کشته شدند که دو فرمانده مهم طالبان به نام "افغان وزیرستانی" و "حُذیفه" نیز در میان آنان بودند.

سخنگوی والی پکتیکا گفت که این افراد در مراسم فاتحه "کرامت خان" یک فرمانده محلی طالبان که چند روز پیش توسط مردم محل کشته بود، شرکت کرده بودند.

گروه طالبان نیز درباره کشته شدن افرادش در ولسوالی زیروک ابراز نظری نکرده ولی تایید کرده که در اثر یک حمله هوایی نیروهای آمریکایی به مراسم تشیع جنازه در ولسوالی ارگون در همسایگی زیروک ۱۳ غیر نظامی کشته شدند.

مطالب مرتبط