تیم ملی فوتبال افغانستان آماده دیدار با سنگاپور در قطر

چندین بازیکن برای نخستین بار در تیم ملی افغانستان حضور پیدا کرده‌اند
Image caption چندین بازیکن برای نخستین بار در تیم ملی افغانستان حضور پیدا کرده‌اند

مدت یک هفته میشود که اردوی تمرینی تیم ملی فوتبال افغانستان در شهر دوحه قطر آغاز شده است.

پس از این که اوتو فیستر آلمانی هدایت تیم ملی فوتبال افغانستان را بر عهده گرفت، این نخستین کمپ تمرینی تیم ملی افغانستان است که در کشور قطر برگزار میشود.

بازیکنان داخلی فوتبال افغانستان همراه با ۶ بازیکن از خارج از کشور، چهارشنبه هفته گذشته (۲۵ حوت/اسفند ۱۳۹۵) به دوحه رسیدند و تمرینات تیم ملی نیز از پنجشبه هفته گذشته در شهر دوحه آغاز شده است.

در این اردوی تمرینی که به منظور آماده سازی تیم برای مسابقه تدارکاتی برابر سنگاپور و دیدار ۸ حمل (فرودین) در مقابل ویتنام برگزار شده است، چندین بازیکن برای نخستین بار در تیم ملی افغانستان حضور پیدا کرده‌اند.

از فوتبال داخلی حسین علیزاده از تیم شاهین آسمایی و همچنین فرشاد نور از لیگ هلند و جبارز شرزه نیز از لیگ دانمارک تجربه اولین حضورشان در تیم ملی فوتبال افغانستان را سپری میکنند. همچنین فرزاد عطایی و امرالدین شریفی که دو سال پیش به دلیل اختلافات از تیم ملی خداحافظی کرده بودند نیز در این اردو تیم افغانستان را همراهی خواهند کرد.

با توجه به این که چند بازیکن اصلی تیم افغانستان درگیر رقابت‌های باشگاهی در اروپا بودند، ۴ جلسه تمرینی نخست تیم در قطر با حضور کمتر بازیکنان سپری شده است. از دو روز گذشته نیز سایر بازیکنان تیم ملی افغانستان و با آغاز روزهای مخصوص فیفا به اردوی تیم در قطر اضافه شده‌اند.

Image caption اوتو فیستر آلمانی هدایت تیم ملی فوتبال افغانستان را بر عهده گرفته است

با این حال آقای فیستر با توجه به فرصت مناسبی که در قطر داشت، نتوانست از حضور تمامی بازیکنانش در قطر بهره ببرد. در حال حاضر ۲۲ بازیکن در تمرینات قطر حضور دارند و از دو روز گذشته به این طرف، بازیکنان اصلی تیم نیز به اردوی تیم اضافه شده‌اند.

همچنین در این اردوی تمرینی، انوش دستگیر به عنوان کمک مربی و منصور فقیریار نیز به عنوان مربی دروازه بان ها کار خود را به طور رسمی در تیم ملی فوتبال افغانستان آغاز کرده‌اند.

حضور میلاد سالم فوتبالیست نام‌دار افغان که در بوندسلیگای آٖلمان بازی میکند به دلیل مخالفت باشگاهش برای شرکت در اردوی قطر در مسابقه با سنگاپور تا هنوز در حاله‌ای از ابهام است، ولی کادر فنی افغانستان اعلام کرده است که این بازیکن برای همراهی افغانستان در مسابقه ویتنام مشکلی نخواهد داشت.

تیم ملی فوتبال افغانستان روز پنجشنبه از ساعت ۷ شام به وقت قطر و هشت و نیم شب به وقت کابل در ورزشگاه السیلیه شهر دوحه به مصاف تیم فوتبال سنگاپور خواهد رفت.

Image caption مردم میتوانند مسابقه تیم افغانستان با سنگاپور را از طریق پخش زنده صفحه رسمی فیس بوک این فدراسیون تماشا کنند

فدراسیون فوتبال افغانستان گفته است، این دیدار به دلیل هم زمان شدن دیدار حساس قطر در مقابل ایران در چارچوب رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه که در قطر برگزار میشود، پخش تلویزیونی ندارد. همچنان فدراسیون فوتبال افغانستان گفته است، مردم میتوانند این دیدار را از طریق پخش زنده صفحه رسمی فیس بوک این فدراسیون تماشا کنند.

تیم‌های فوتبال افغانستان و سنگاپور سال گذشته ۲ بار در چارچوب مرحله مقدماتی جام جهانی و جام ملت های آسیا به مصاف هم رفتند که سهم هر دو تیم در این دو مسابقه یک برد بوده است. دیدار رفت در خانه سنگاپور به سود این تیم و دیدار برگشت در تهران نیز به سود تیم ملی فوتبال افغانستان تمام شده است.

به نظر میرسد دیدار تدارکاتی مقابل سنگاپور به منظور نزدیک بودن سبک فوتبال این کشور به تیم ویتنام است که حریف بعدی افغانستان است.

ملی پوشان افغانستان پس از پایان مسابقه، روز جمعه عازم تاجیکستان خواهند شد.

تیم ملی افغانستان در شهر دوشنبه تاجیکستان نیز ۳ جلسه تمرینی برگزار خواهد کرد و در تاریخ ۲۸ مارچ مطابق با ۸ حمل در نخستین دیدار مرحله مقدماتی جام ملت های آسیا به مصاف تیم فوتبال ویتنام خواهد رفت.

موضوعات مرتبط