رقابت‌های فوتبال جام سبز با حضور تیم‌های ایرانی در هرات آغاز شد

رقابت های فوتبال جام سبز با حضور تیم‌های ایرانی در هرات آغاز شد

نخستین دوره رقابت‌های فوتبال جام سبز، عصر روز چهارشنبه (۱۳ ثور/اردیبهشت) در شهر هرات به کار خود آغاز کرد. در این مسابقات که ۶ تیم در گروه ۳ تیمی با هم رقابت میکنند، دو تیم فوتبال استان خراسان ایران نیز در آن حضور دارند.

رقابت‌های جام سبز با شرکت تیم‌های صرافان و سرخ پوشان شهرداری از هرات، اردو از کابل، منتخب قندهار، یاران تایباد و منتخب تربت جام از ایران در استادیوم فوتبال هرات آغاز شده است.

فدراسیون فوتبال هرات، هدف از برگزاری این رقابت‌ها را با نام "سبز"، یکساله شدن مصنوعی شدن چمن ورزشگاه فوتبال هرات عنوان کرده است.

در گروه اول رقابت‌های جام سبز هرات، تیم‌های صرافان، اردو و منتخب ترت جام و در گروه دوم نیز تیم های سرخ پوشان شهرداری هرات، منتخب قندهار و یاران تایباد ایران حضور دارند.

مراسم افتتاحیه نخستین دور این رقابت‌ها با حضور رئیس فدراسیون فوتبال استان خراسان و جمعی از مسئولان فوتبال شهرستان های تربت و تایباد در استادیوم هرات برگزار شد.

حضور تیم‌های ایرانی در مسابقات جام سبز، باعث حضور پر رنگ تماشاگران در ورزشگاه هرات شده است.

مسابقات برگزار شده در این تورنمنت تا کنون با شکست تیم‌های ایرانی همراه بوده است. در دیدار نخست این رقابت ها تیم فوتبال صرافان هرات با نتیجه پرگل ۶ بر ۱ منتخب تربت جام را شکست داد. در دیدار دوم سرخ پوشان شهرداری هرات نیز ۲ بر ۰ یاران استقلال تایباد را برد.

در سومین مسابقه نیز عصر جمعه نماینده کابل با حساب ۴ بر ۲ دومین شکست تیم تربت جام را رقم زد تا این تیم از گردانه رقابت ها حذف شد. عصر شنبه نیز تیم های یاران استقلال تایباد ایران و شیرزی قندهار به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان با تساوی ۱ بر ۱ به کار خود پایان داد.

در ادامه مرحله گروهی جام سبز هرات، دیدارهای سرخ پوشان شهرداری هرات - منتخب قندهار و اتحادیه صرافان هرات و اردوی کابل نیز برگزار خواهد شد.

تیم سرخ پوشان شهردای هرات در صورت پیروزی برابر نماینده قندهار با اختلاف دو گل باعث صعود تیم یاران تایباد به مرحله نیمه نهایی خواهد شد.

به گفته کمیته برگزاری این رقابت ها، جام سبز هرات نزدیک به ۱۰ روز دوام خواهد کرد.