چهار عضو گروه طالبان در انفجار مین دست‌ساز خود 'کشته شدند'

بمب حق نشر عکس Getty Images
Image caption بمب‌های دست ساز و کنار جاده باعث کشته شدن غیر نظامیان در افغانستان می‌شود

وزارت داخله/ کشور افغانستان اعلام‌ کرده که انفجار مین بشکه‌ای ساخت نیروهای شورشی مخالف دولت افغانستان باعث کشته شدن چهار عضو این گروه شده ‌است.

در خبرنامه امروز، یکشنبه ۲۴ ثور/ اردیبهشت این وزارت آمده که این انفجار در ولسوالی محمد آغه ولایت لوگر رخداده است.

وزارت کشور افغانستان افزوده که این حادثه شب گذشته زمانی به وقوع پیوست که افراد گروه طالبان یک بشکه پر از مواد انفجاری را می‌خواستند در جاده "قریه دیوالک" ولسوالی محمد آغه ولایت لوگر جاسازی کنند.

وزارت داخله افغانستان مدعی است که در میان افراد کشته شده یکی از فرماندهان گروه طالبان به بنام سمیع الله مشهور به یاسر نیز کشته شده‌ است.

کشته شدن افراد گروه طالبان در انفجار مین خودشان تازگی ندارد. چندی قبل منابع محلی ولایت زابل در جنوب افغانستان تأیید کردند که انفجار در مدرسه‌ای که افراد گروه طالبان ساخت مین‌های دست‌ساز را آموزش می‌دادند، دست کم ۲۰ نفر را کشته است.

به گفته منابع، افراد گروه طالبان تخصص ویژه در ساخت مین‌های دست ساز دارند. انفجار مین‌های کنار جاده یکی از عوامل کشنده در افغانستان به حساب می‌آید.

چندی قبل گزارشی از سوی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث نشر شد که بیش از ۴۰۰ کیلومتر مربع زمین در ۱۷ ولایت از دو سال گذشته توسط گروه طالبان مین‌گذاری شده است.

موضوعات مرتبط

مطالب مرتبط