پانزده عضو داعش و ۶ روستایی در درگیری در ننگرهار کشته شدند

حق نشر عکس EPA
Image caption در هفته‌های اخیر، نیروهای امنیتی افغانستان عملیات شدید هوایی و زمینی را علیه گروه موسوم به دولت اسلامی یا داعش در ننگرهار به راه انداخته‌اند

مقامات محلی در ولایت شرقی ننگرهار گفته‌اند که در درگیری میان جنگجویان گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) و مردم محل در ولسوالی اچین این ولایت دست‌کم ۱۵ شورشی داعش و شش تن از ساکنان محل کشته شدند

عطاءالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار به بی‌بی‌سی گفت که این درگیری شب پیش در منطقه موسوم به وچ‌کوت اتفاق افتاد و یک زن روستایی نیز در آن کشته شده است.

ساکنان محلی می‌گویند که جنگجویان داعش می‌خواستند یکی از روستاییان را با خود ببرند که موجب مقاومت مردم و درگیری آنها با داعش شد.

وچ‌کوت منطقه‌ای در مسیر ولسوالی‌های اچین و کوت در ننگرهار است که گفته می‌شود جنگجویان داعش در همین مسیر رفت و آمد می‌کنند.

در چند هفته گذشته نیروهای امنیتی افغانستان با کمک نیروهای آمریکایی عملیات شدیدی زمینی و هوایی را علیه جنگجویان داعش در ولسوالی اچین به راه انداخته‌اند.

حدود یک و نیم ماه پیش آمریکا "مادر همه بمب‌ها" را به پایگاه‌های داعش در همین ولسوالی پرتاب کرد که مقامات افغانستان گفتند، ده‌ها عضو داعش در آن کشته شدند.

مطالب بیشتر:

+ حمله به رادیو و تلویزیون دولتی در جلال‌آباد؛ دست‌کم ۶ کشته و ۲۰ زخمی

+ در حمله پهپاد به محل تجمع 'اعضای داعش' در ننگرهار ۱۳ نفر کشته شدند

+ آمریکا در افغانستان روی داعش 'مادر همه بمب‌ها' را انداخت

Image caption ننگرهار در شرق افغانستان شاهد بیشترین فعالیت داعش در این کشور در چند سال گذشته بوده است

موضوعات مرتبط