مقام ارشد پلیس قندوز از 'چنگ طالبان فرار کرد'

حق نشر عکس Social Media
Image caption وحیدالله بیکزاد، معاون اداری فرماندهی پلیس قندوز سال پیش در مسیر شهر قندوز- خان آباد از سوی گروه طالبان ربوده شده بود.

مقامات ولایت قندوز در شمال‌شرق افغانستان اعلام کرده‌اند که وحیدالله بیکزاد، معاون فرماندهی پلیس این ولایت که سال پیش از سوی طالبان ربوده شده بود، امروز از چنگ افراد این گروه موفق به فرار شده است.

محفوظ‌الله اکبری، سخنگوی پلیس حوزه شمال‌شرق به بی‌بی‌سی گفت که آقای بیکزاد صبح امروز ساعت ۷:۳۰ به وقت محلی در پی تلاش نهادهای اطلاعاتی و با همکاری یک تن از اعضای گروه طالبان از ولسوالی خان‌آباد فرار کرده و خود را به ولسوالی امام صاحب رسانده است.

او گفت که اکنون آقای بیکزاد در فرماندهی پلیس ولسوالی امام صاحب است.

وحیدالله بیکزاد، معاون اداری فرماندهی پلیس قندوز سال پیش در مسیر شهر قندوز- خان آباد از سوی گروه طالبان ربوده شده بود.

آقای اکبری گفت که گروه طالبان بیشتر نیروهای خود در قندوز را در حمله اخیر به امام صاحب فرستاده بودند و به همین دلیل نیروی کافی برای محافظت از محل نگهداری معاون فرمانده پلیس نداشتند و به همین دلیل زمینه فرار به او میسر شده است.

در روزهای اخیر شورشیان طالبان حملاتی را بر امام صاحب راه اندازی کردند که به گفته مقامات قندوز حملات آنها به عقب زده شده است.

قندوز در سال‌های اخیر به میدان نبردهای شدید میان دولت و گروه طالبان تبدیل شده و در این مدت دوبار این شهر بدست طالبان سقوط کرد.