متخصصان آلمانی درباره انفجار مرگبار کابل تحقیق می‌کنند

تصویری از انفجار کابل حق نشر عکس AFP/Getty Images
Image caption سخنگوی وزارت خارجه آلمان گفته که "این عمل وحشتناک نباید بدون مجازات باقی بماند."

وزارت خارجه آلمان اعلام کرده که کارشناسان آلمانی در مورد انفجار روز چهارشنبه ۱۰ جوزا/خرداد در کابل تحقیق می‌کنند.

براساس خبرنامه این نهاد قرار است که این کارشناسان به زودی به افغانستان اعزام شوند.

وزارت خارجه آلمان افزوده که تحقیق درباره این "جنایت" مستلزم همکاری نزدیک و موثر بین‌المللی با نهادهای افغانستان و سایر کشورهای ذیربط است.

این نهاد تاکید کرده که "ما باید مشترکا در برابر هراس‌افکنی مقابله کنیم."

وزارت خارجه آلمان افزوده، مهم است که شهروندان افغان به دلیل این نوع حمله‌ها علیه یگدیکر تحریک و متفرق نشوند و حکومت افغانستان متحدانه و قاطعانه عمل کنند.

سخنگوی وزارت خارجه آلمان گفته که "این عمل وحشتناک نباید بدون مجازات باقی بماند."

در حادثه روز چهارشنبه که بیش از ۱۵۰ نفر کشته و صدها نفر زخمی شدند، سفارت آلمان نیز به شدت آسیب دید و اکنون وزارت خارجه این کشور اعلام کرده که دو محافظ افغان این سفارت نیز کشته شده‌اند.

وزارت خارجه آلمان تاکید کرده که انفجار روز چهارشنبه باید سریعا به گونه جدی و با دقت لازم با استفاده از احکام قانون تحقیق روشن شود. تا از تکرار این نوع حادثه جلوگیری شود.

حق نشر عکس FFO
Image caption در حادثه روز چهارشنبه که بیش از ۱۵۰ نفر کشته و صدها نفر زخمی شدند، سفارت آلمان نیز به شدت آسیب دید و اکنون وزارت خارجه این کشور اعلام کرده که دو محافظ افغان این سفارت نیز کشته شده‌اند.

در این خبرنامه توضیح داده شده که آقای گابرییل، وزیر خارجه آلمان در صحبت تلفنی با محمد اشرف غنی حمایت خویش را از به محاکمه کشاندن عاملان این حادثه ابراز کرده است.

در پی حمله چهارراهی زنبق در کابل اعتراضاتی در کابل به راه افتاد که به خشونت کشیده شد و معترضان چند روزی است که در خیابان‌های کابل خیمه بر پا کرده اند.