دبیرکل سازمان ملل متحد وارد کابل شد

حق نشر عکس Reuters
Image caption یوناما گفته است که هدف از سفر آقای گوترش به افغانستان "ابراز همبستگی با مردم افغانستان برای دست یافتن به صلح، ثبات و توسعه" است

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد صبح امروز وارد کابل شد.

دبیرکل سازمان ملل متحد در حساب رسمی توییترش نوشته است: "برای گفت‌وگو با دولت و مردم افغانستان همین حالا به کابل رسیدم. سازمان ملل در زمانی مملو از خشونت و رنج، در کنار افغانستان ایستاده است."

دفتر نمایندگی سیاسی سازمان ملل در افغانستان (یوناما) نیز با انتشار خبرنامه‌ای اعلام کرده که دبیرکل سازمان ملل امروز در کابل با حضور روزنامه‌نگاران افغان نشست خبری برگزار خواهد کرد.

یوناما گفته است که هدف از سفر آقای گوترش به افغانستان "ابراز همبستگی با مردم افغانستان برای دست یافتن به صلح، ثبات و توسعه" است.

این نخستین سفر دبیرکل جدید سازمان ملل به کابل در زمانی انجام می‌شود، که خشونت‌ها در این شهر در دو هفته گذشته جان دست کم ۱۷۰ نفر را گرفته و حدود ۵۰۰ نفر دیگر را زخمی کرده است.

همچنین معترضانی که تظاهرات‌شان علیه آنچه "بی‌کفایتی دولت در تامین امنیت" می‌خوانند، جمعه ۲ مه، به خشونت کشیده شد، از دو هفته بدین سو خیمه‌های را در شهر کابل بر پا کرده‌اند و خواهان برکناری مقامات امنیتی افغانستان هستند.

حق نشر عکس Antonio Gueterres