دو شاخه گروه طالبان بر همدیگر حمله انتحاری انجام دادند

نیروهای ویژه طالبان به سلاح‌های مدرن و تجهیزات خوبی مسلح هستند
Image caption نیروهای ویژه طالبان به سلاح‌های مدرن و تجهیزات خوبی مسلح هستند

منابع محلی ولایت هلمند در جنوب افغانستان تأیید کرده‌اند که که دو شاخه گروه طالبان در هلمند همدیگر را هدف حمله انتحاری قرار دادند که در نتیجه ۹ عضو این دو گروه به شمول دو فرمانده آنها کشته و ۶ نفر دیگر زخمی شدند.

سلام افغان، سخنگوی پلیس ولایت هلمند می‌گوید که انفجار اول حوالی ساعت ۸:۳۰ دقیقه صبح امروز، چهارشنبه ۲۴ جوزا/ خرداد در منطقه "سامینار" ولسولی گرشک هلمند رخ داد.

به گفته آقای افغان، این حمله انتحاری از سوی افراد گروه طالبان وابسته به شاخه ملاهبت‌الله به یک مقر نیروهای شاخه محمد رسول انجام شد ‌که در نتیجه ۳ نفر کشته و ۵ نفر زخمی شدند.

گروه طالبان نیز در صفحه توییتر منصوب به این گروه نوشته این حمله که توسط نیروهای "فدای" آنان با خودرو مملو از مواد انفجاری انجام شده، ۲۶ نفر کشته و ۱۸ نفر زخمی بجا گذاشت. طالبان اما گفته‌اند که این حمله به یک مرکز نیروهای امنیت ملی افغانستان انجام شده است.

گزارش‌های نیز وجود دارد که در این حمله ۱۱ عضو طالبان کشته و ۵ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

Image caption شماری از نیروهای طالبان که با رهبری ملا اختر منصور بر این گروه مخالف بودند، گروه تازه‌ای تشکیل دادند و ملا محمد رسول را به سرپرستی این گروه برگزیدند

ملامنان نیازی، معاون شاخه ملارسول حمله انتحاری به نیروهای این گروه را تأیید کرده است.

سه ساعت پس از وقوع حمله انتحاری، به گفته طالبان شاخه محمد رسول، نیروهای آنان یک حمله انتحاری را به نیروهای وابسته به ملا هبت‌الله در ولسوالی کرشک انجام داده است.

سخنگوی پلیس هملند می‌گوید که در این حمله یک فرمانده گروه طالبان ملاهبت‌الله همراه با ۳ نفر از سربازانش کشته و ۳ نفر دیگر زخمی شدند.

شاخه ملاهبت‌الله درباره این حمله ابراز نظر نکرده است.

گروه طالبان شاخه ملا محمد رسول بعد از مرگ ملاعمر اعلام موجودیت کرد و رهبری ملا اختر منصور را نپذیرفت.

این شاخه در ۱۹ عقرب (آبان) ۱۳۹۴ به بی‌بی‌سی گفت که در یک حمله انتحاری به شاخه دیگر طالبان در ولایت زابل دست کم ۷۵ نفر کشته و زخمی کرده است.

۴۳ شورشی کشته شدند

وزارت امور داخله/ کشور افغانستان اعلام کرده که شب گذشته، سه شنبه ۲۳ جوزا/ خرداد درحمله هوایی بر یک پناهگاه نیروهای شورشی افغانستان ۴۳ جنگجو کشته شدند که در میان آنان افراد کلیدی گروه طالبان نیز حضور داشته‌اند.

براساس این خبرنامه، این حمله در ولسوالی مارجه ولایت هلمند انجام و مقداری مهمات و اسلحه این گروه نیز نابود شده است.

موضوعات مرتبط