افزایش حملات هوایی علیه مواضع داعش در ولایت کنر افغانستان

Image caption پیش از این از حضور داعش در کنر گزارش‌های زیادی منتشر نشده بود

وزارت دفاع افغانستان اعلام کرده که حملات هوایی علیه شورشیان گروه موسوم به دولت اسلامی یا داعش در ولایت شرقی کنر افزایش یافته است.

مقامات محلی می‌گویند در حمله هوایی صبح امروز جمعه (۳۰ ژوئیه) دست‌کم ۷ شورشی از جمله دو فرمانده گروه داعش که از ولایت ننگرهار فرار کرده و به ولایت کنر پناه برده بودند، کشته شدند.

بخش‌های از ولایت ننگرهار در همسایگی کنر، مهمترین پایگاه‌های گروه داعش در افغانستان هستند.

به تازگی گزارش‌هایی از درگیری میان شورشیان داعش و گروه طالبان در منطقه مرزی بین ولایات کنر و نورستان در شرق افغانستان نیز گزارش شده است.

ژنرال محمد رادمنش، معاون سخنگوی وزارت دفاع افغانستان می‌گوید فرماندهان داعش از ولایت ننگرهار راه فرار را در پیش گرفته‌اند و در ولایت کنر هم هدف حملات هدفمند قرار می‌گیرند.

جمعه گل همت، فرمانده پلیس کنر نیز به بی‌بی‌سی گفت که اخیرا حملات هوایی علیه شورشیان داعش که از ننگرهار فرار کرده‌اند، بیشتر شده و به گفته او درگیری میان شورشیان طالبان و داعش در ولایت کنر نیز گزارش شده است.

مقامات گفته‌اند که در تازه‌ترین حمله محل جلب و جذب داعش در کنر را هدف قرار داده‌اند.

به گفته آنها دو تن از فرماندهان داعش که دو ساعت قبل از ننگرها به این منطقه رسیده بودند، همراه با دو فرزندشان و سه تن دیگر که هویت‌شان مشخص نیست، در این عملیات کشته شدند. هفته گذشته طالبان مدعی شدند که مسوول گروه داعش برای وایگل، منطقه‌ای مرزی بین ولایت نورستان و کنر را کشتند و خانه‌اش را آتش زدند که گفته شد همسر و فرزند این فرمانده داعش در این حمله زخمی شدند.

گزارش شد که در این درگیری دو تن از افراد طالبان نیز کشته شده‌اند.

در یک سال گذشته هر از گاهی از فعالیت گروه موسوم به دولت اسلامی یا داعش و تلاش برای سرباز گیری این گروه در ولایت شرقی کنر گزارش‌های مخابره می‌شد، اما هدف قرار گرفتن شورشیان این گروه در کنر کمتر گزارش شده بود.

در کمتر از یک هفته گذشته این دومین بار است که حمله هوایی علیه شورشیان داعش در کنر گزارش می‌شود.