آغاز عملیات نیروهای امنیتی افغان برای پس‌گیری ولسوالی ناوه هلمند

هلمند
Image caption هلمند از ولایت‌های ناآرام افغانستان است

منابع محلی ولایت هلمند در جنوب افغانستان اعلام کرده که عملیات نظامی برای کنترل مجدد ولسوالی ناوه ولایت هلمند را آغاز کرده‌اند.

به گفته این منابع، عملیات شب گذشته، یکشنبه ۱۱ سرطان/تیر از سه استقامت با حمایت نیروهای "حمایت قاطع" به رهبری ناتو آغاز شده‌ است.

مقام‌های افغان مدعی هستند که از آغاز عملیات تاکنون بیش از ۴۰ شورشی وابسته به گروه طالبان کشته شده و نزدیک به ۳۰ تن دیگر مجروح شده‌اند.

به گفته این منابع، عملیات حوالی ساعت ۹ دیشب، با شیلیک هلیکوپترهای آمریکایی آغاز شده ‌است. هدف حمله منطقه "عینک" درفاصله ۱۰ کیلومتری شهر لشکرگاه، مرکز ولایت هلمند بوده است. منطقه‌ای که یک سال گذشته خط مقدم جبهه جنگ میان نیروهای افغانستان و گروه طالبان بوده ‌است.

عبدالسلام افغان، سخنگوی فرمانده پلیس ولایت هلمند اعلام کرده که در این عملیات کوماندو‌های ارتش ملی افغانستان و نیروی هوایی حمایت قاطع سهم دارند.

او گفت که هدف از این عملیات رفع تهدیدات امنیتی است که شهر لشکرگاه با آن مواجه است. زیرا ولسوالی ناوه به شهر لشکرگاه نزدیک است.

آقای افغان افزود که هدف بعدی کنترل مجدد ولسوالی ناوه است و بعد عملیات برای سرکوب افراد گروه طالبان همچنان ادامه خواهد یافت.

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.
تشدید درگیری در مرکز ولایت هلمند افغانستان

نیروهای افغان از زمان استقرار دوباره نیروهای آمریکایی در هلمند، عملیات نظامی برای کنترل مجدد چند ولسوالی نزدیک به مرکز ولایت هلمند را آغاز کرده‌اند.

کنترل ولسوالی ناوه یک سال قبل به دست نیروهای طالبان افتاده بود.

هلمند یکی از ولایت‌های ناآرام افغانستان است که افراد گروه طالبان در آن حضور گسترده دارند.