جسد یکی از دو مأمور پلیس زن که توسط طالبان تیرباران شده بودند، پیدا شد

بدخشان
Image caption منورا (سمت چپ) نورحیا (سمت راست)

جسد یکی از دو خواهر که مأمور پلیس ملی افغانستان بودند و هشت روز قبل توسط افراد گروه طالبان با خواهر دیگرش تیرباران شد، پیدا شد.

به گفته قربان‌علی همزی، خبرنگار بی‌بی‌سی در بدخشان جسد یکی از این دو دختر، دو روز قبل پیدا شد و خانواده‌اش امروز چهارشنبه ۱۴ سرطان/تیر برای آنان مراسم سوگواری بر پا کردند.

این دو خواهر بعد از یک دوره آموزشی کوتاه مدت در ترکیه تازه به افغانستان برگشته بودند که یک هفته قبل در ولسوالی ارگوی بدخشان به دست افراد طالبان افتاد و تیرباران شدند.

به گفته خانواده این سربازان، افراد طالبان بعد از تیرباران این دو دختر جسد آنان را به دریا (رودخانه محلی) انداختند و تاکنون بستگانش موفق به کشف جسد یکی از آنان شده ‌است.

مادر این دو سرباز که "منورا" و "نورحیا" نام داشتند در روز حادثه همراه با دو دخترش بوده‌ است.

او می‌گوید که چهار عضو گروه طالبان آنان را در منطقه‌ای "اسپینگل" ولسوالی "ارگو" از خودرو پایین کردند و بعد دخترانش را کشتند و به رودخانه انداختند.

گفته می‌شود که این دو دختر برای گذراندن روزهای عید به این منطقه رفته بودند.

Image caption خانواده این دو دختر امروز برای آنان مراسم سوگورای گرفتند

جسد منورا به گفته خانواده دو روز قبل پیدا شده و خانواده این دو مأمور لیس انتظاردارد تا جسد نورحیا را نیز پیدا کند.

تاج محمد، پدر این دو سرباز به خبرنگار بی‌بی‌سی گفته که چهار شورشی عضوگروه طالبان بعد از شنکجه زیاد دختران را کشته و جسد آنها را به دریا انداخته‌اند.

مادر این دو سرباز پلیس می‌گوید که گروه طالبان با کشتن منورا و نورحیا او را داغدارکرده ولی از اینکه دو فرزندش را در راه تامین امنیت افغانستان از دست داده، پشیمان نیست.

او می‌گوید که فرزندان دیگرش هم اگر به سن قانونی برسند آنان را تشویق خواهد کرد که به صفوف نیروهای پلیس بپیوندند.

به گفته خانواده این دو دختر، منورا فارغ التحصیل انستیتوی پزشکی و نورحیا فارغ التحصیل کلاس دوازده بود.

ژنرال عبدالخالق آقسای، فرمانده پلیس بدخشان گفته که قتل بیرحمانه‌ای این دوسرباز بدست نیروهای شورشی وابسته به گروه طالبان به دلیل بی‌احتیاطی خود این دو بوده است.

او گفت که این دو خواهر با رفتن به مناطق ناامن دستورالعمل‌های پلیس را نادیده گرفتند و این غفلت منجر به قتل آنان شد.