رونق دوچرخه‌سواری در هرات؛ 'دیگر نگاه‌ها تحقیرآمیز نیست'

دوچرخه
Image caption تجارت و فروش دوچرخه در هرات در غرب افغانستان رونق گرفته است

در هرات کار و بار وارد کردن و بسته بندی دوچرخه یکبار دیگر در مقایسه با چند سال پیش رونق گرفته است. شماری از وارد کنندگان قطعات دوچرخه در هرات می‌گویند که در سه سال اخیر میزان علاقه‌مندی به دوچرخه در هرات بیشتر شده است.

برخلاف موترسیکلت که برای بسته‌بندی آن انبارهای بزرگ در شهرک صنعتی هرات ساخته شده، دوچرخه‌ها در فروشگاه‌های نسبتا کوچک و در نقاط مختلف شهر هرات بسته‌بندی می‌شود.

شماری از وارد کنندگان قطعات دوچرخه در هرات می‌گویند نود و پنج درصد خریداران دوچرخه دانش‌آموزان مکاتب/مدارس هستند و بقیه کسانی هستند که برای ورزش و عمدتا به توصیه دکتران به خرید دوچرخه رو می‌آورند.

Image caption بسته‌بندی قطعات دوچرخه‌ها که از خارج وارد می‌شود، در نقاط مختلف شهر هرات انجام می‌شود

دو دهه پیش دوچرخه‌های چینی در هرات به صورت گسترده رایج شده بود. اما پس از یک دوره رکود بازار دوچرخه، حالا انواع گوناگون دوچرخه از کشورهای مختلف و مخصوصا از امارات متحده عربی وارد می‌شود.

مالک یک عمده‌فروشی دوچرخه گفت که به صورت عمده، روزی پنجاه تا صد دوچرخه به فروش می‌رساند.

غلام حضرت مالک یک فروشگاه بزرگ دوچرخه‌های نسبتا گران‌قیمت در هرات می‌گوید:

"مردم دوچرخه را دوست دارند. شماری که سرمایه‌دار هستند و بایسکل (دوچرخه) را دوست دارند به دلیل ناامنی نمی‌توانند در شهر بایسکل سواری کنند. اما حس می‌کنم که همه علاقه دارند. قبلا وقتی بایسکل سواری می‌کردم مردم با نگاه تحقیرآمیز نگاهم می‌کردند، حالا که این کار را می‌کنم شماری جمع می‌شوند و می‌گویند از کجا خریدی؟ مارکش چیست؟ چند خریدی؟"

Image caption بیشتر خریداران دوچرخه در هرات دانش‌آموزان هستند

در جنوب‌غرب شهر هرات و در بازاری موسوم به "درب قندهار"، بازار فروش دوچرخه‌های کهنه و دست دوم گرم است.

افرادی که پول کافی برای خرید دوچرخه‌های نسبتا گران‌قیمت و جدید ندارند، به این بازار می‌روند.

گل آقا که از این بازار یک دوچرخه دست دوم خریده می‌گوید استفاده از دوچرخه برای او مزیت‌های زیادی دارد.

Image caption فروشندگان دوچرخه می‌گویند به گونه عمده روزی بین پنجاه تا صد دوچرخه می‌فروشند

او می‌گوید: "دوچرخه مصرفی ندارد. تیل (نفت) نمی‌خورد. باید اقتصادی کار کنیم. به صحت بدن (سلامتی) هم فایده دارد. باور کنید من از اینجا تا شیندند که ۱۲۰ کیلومتر فاصله است با بایسکل راحت می‌روم."

اداره حفاظت محیط زیست بارها نسبت به افزایش وسایط دودزا هشدار داده و از مردم خواسته که تا حد امکان به پیاده روی و یا استفاده از دوچرخه روی بیاورند.

اما با گسترش ساحه زندگی در شهر هرات و در مجموع سریع‌تر شدن جریان زندگی، تصور می‌شود که رایج کردن دوباره دوچرخه به صورت گسترده کاری آسان نباشد.

Image caption بازار فروش دوچرخه‌های دست دوم نیز در شهر هرات گرم است