هیات عراقی یک روز بعد از حمله به سفارت این کشور وارد کابل شد

افغانستان حق نشر عکس MOfa
Image caption دیروز سفارت عراق در کابل هدف حمله قرار گرفت که بعد از چهار ساعت نیروهای امنیتی افغان مهاجمان را از پا در آرودند

وزارت خارجه افغانستان اعلام کرده که یک روز بعد از حمله افراد گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) به سفارت عراق در کابل، هیات عالی رتبه عراقی به کابل آمده ‌است.

این وزارت‌خانه با نشر خبرنامه‌ای افزوده‌ که این هیات صبح امروز، سه‌شنبه۱۰ اسد/مرداد با صلاح الدین ربانی، وزیر امور خارجه افغانستان دیدار کرده ‌است.

آقای ربانی در این دیدار تأسف عمیق خود را به دلیل حمله به سفارت عراق ابراز نموده و گفته که از شروع حمله بر سفارت عراق با نیروهای امنیتی افغان در تماس بوده و در مورد سلامت دیپلمات‌های و کارمندان آن سفارت نگرانی عمیق داشته است.

وزیر خارجه افغانستان گفته که از سلامتی دیپلمات‌های و کارمندان سفارت عراق خرسند است.

آقای ربانی پیروزی‌های اخیر نیروهای عراقی را در مبارزه با داعش و آزادی شهر موصل به دولت و مردم عراق تبریک گفته است.

اعضای هیات عراقی نیز از رسیدگی به موقع و انجام عملیات موفقانه نیروهای افغان برای بیرون آوردن دیپلومات‌ها و کارکنان سفارت آن کشور تقدیر کرده‌است.

رئیس هیات عراقی افزوده که افغانستان و عراق با دشمن مشترک روبرو هستند، مردم و دولت عراق مصمم‌اند تا با "تروریستان" به جدیت مبارزه کنند.

رئیس هیات عراقی از وزیر خارجه افغانستان دعوت کرده که تا در فرصت مناسب از عراق دیدن کند.

حوالی ظهر دیروز افراد وابسته به گروه داعش به سفارت عراق حمله کردند. این درگیری حدود ۴ ساعت ادامه داشت و با کشته شدن تمام مهاجمان درگیری پایان یافت. در این رویداد ۲ محافظ این سفارت کشته و ۳ نفر دیگر مجروح شدند.

داعش مسئولیت این حمله را پذیرفته ‌است.