وزارت کشور افغانستان از باز شدن شاهراه کابل- قندهار خبر داد

قندهار حق نشر عکس AFP
Image caption وزارت داخله افغانستان گفته که افراد گروه طالبان دریک حمله گروهی قصد داشتند تا مسیر جاده کابل - قندهار را با جاسازی مین‌های کنار جاده بر روی ترافیک مسدود نمایند

وزارت داخله/ کشور افغانستان وضعیت امنیتی مسیر کابل-قندهار را "خوب" توصیف کرده و گفته که مسیر اکنون بر روی ترافیک باز شده‌ است.

در خبرنامه این نهاد که امروز چهارشنبه، ۱۱ اسد/مرداد آمده که در عملیات نیروهای امنیتی افغانستان در این مسیر ۲۵ جنگجوی وابسته به گروه طالبان کشته و ۳۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

روز گذشته منابع محلی ولایت قندهارگفته بودند که به دلیل افزایش تهدیدهای امنیتی در مسیر جاده کابل- قندهار حدود ۵ هزار مسافر که در مسیر کابل- قندهار در تردد بودند، در شهر قندهار مرکز این ولایت گیر مانده‌اند.

به گفته مامون درانی، خبرنگار بی‌بی‌سی در ولایت قندهار، رانندگان گفته‌اند که افراد گروه طالبان به آنان هشدار داده که در مسیر کابل- قندهار تا اطلاع بعدی تردد نکنند.

وزارت داخله امروز گفته که یک عضو گروه طالبان همراه با یک خودروی مملو از مواد انفجاری نیز بازداشت شده ‌است.

در خبرنامه وزارت کشور افغانستان از ضبط ۸ موتور، سه قبضه اسلحه سبک، یک قبضه راکت‌انداز و مقداری مهمات نیز یاد شده است.

این وزارت افزوده که افراد گروه طالبان در یک حمله گروهی قصد داشتند تا مسیر جاده کابل - قندهار را با جاسازی مین‌های کنار جاده بر روی ترافیک مسدود کنند، که با رسیدن نیروهای امنیتی به محل، آنان فرار کرده‌اند.

وزارت داخله افغانستان افزوده که در این درگیری شش سرباز امنیتی افغانستان زخمی و یک غیرنظامی هدف گلوله‌های افراد طالبان قرار گرفته و کشته شده‌است.

مامون درانی، خبرنگار بی‌بی‌سی در قندهار می‌گوید که مسیر از دیرهنگام شب گذشته باز و مسئولان شرکت‌های حمل و نقل گفته که فعالیت خود را صبح امروز از سر گرفته است.

قاری یوسف احمدی، از سخنگویان گروه طالبان به خبرنگار بی‌بی‌سی گفته که آنان به این دلیل به رانندگان گفته‌اند که در این مسیر تردد نکنند که افراد طالبان در منطقه سالار ولایت میدان وردک عملیات نظامی داشته‌‌اند.