نیروهای دولتی در شمال افغانستان ۵ کشته دادند

شمال حق نشر عکس Gen Hasib Quraishi/fb
Image caption این عملیات از ظهر دیروز آغاز شده است

منابع محلی ولایت بلخ در شمال افغانستان تایید کردند که در درگیری میان نیروهای شورشی مخالف دولت و نیروهای دولتی افغان ۵ سرباز افغان کشته و ۲۶ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

منیر فرهاد، سخنگوی والی بلخ به بی‌بی‌سی گفت که این رویداد شب گذشته ۲۸ اسد/ مرداد رخ داد و این سربازان زمانی کشته و زخمی شدند که یک خمپاره‌ شورشیان مخالف دولت به محل تجمع سربازان امنیتی افغان اصابت کرد.

نیروهای امنیتی افغانستان برای دفع حملات گسترده جنگجویان طالبان در ولسوالی‌های چهاربولک و چمتال از ظهر روز شنبه ۲۸ اسد/مرداد عملیات نظامی راه‌اندازی کرد و در این جریان عطا محمد نور والی بلخ به این مناطق رفت.

آقای فرهاد می‌گوید که عملیات مشترک نیروهای امنیتی زیر نام "البزر ۱۱" موفق بوده و تمام مناطقی را که نیروهای طالبان تهدید کرده بودند، از نیروهای شورشیان پاکسازی شده‌ است.

او گفت که در این عملیات تلفاتی نیز به نیروهای شورشی وارد شد. به گفته سخنگوی والی بلخ ۶ نفر از شورشیان کشته و هفت نفر دیگر زخمی شده‌اند.

طالبان مدعی هستند که نیروهای دولتی به پیشروی در مناطق تحت کنترل آنان موفق نشده‌اند و این گروه به نیروهای امنیتی افغانستان تلفات سنگینی وارد کرده است.

مقام‌های محلی بلخ در شمال افغانستان روز شنبه ۲۸ اسد/مرداد اعلام کردند که برای سرکوب حملات شورشیان در ولسوالی‌های چمتال و چهار بولک این ولایت عملیات نظامی راه اندازی کردند.

حق نشر عکس Gen Hasib Quraishi/fb
Image caption به گفته منابع محلی عطا محمد نور، والی بلخ نیز به محل عملیات رفته است