متهمان حملات مرگبار بارسلون در برابر دادگاه حاضر می‌شوند

حق نشر عکس EPA
Image caption عکس یونس ابویعقوب - پلیس گفته است تمامی مظنونان ارتباط با حوادث اخیر کاتالونیا یا کشته یا دستگیر شده‌اند

روز سه‌شنبه، ۳۱ مرداد (۲۲ اوت)، چهار تن از مظنونان دست داشتن در حملات مرگبار هفته گذشته در بارسلون برای نخستین بار در ارتباط با این حملات در دادگاهی در مادرید حضور خواهند یافت. انتظار می‌رود دادگاه رسما آنان را به عضویت و همکاری با گروه تروریستی و ارتباط با قتل متهم کند و پیگرد قانونی آنان را به جریان اندازد.

روز گذشته پلیس منطقه کاتالونیا اعلام کرد که یونس ابویعقوب، عامل اصلی کشتار هفته گذشته در بارسلون به ضرب گلوله نفرات پلیس کشته شده است. به گفته پلیس، ابویعقوب فردی بود که با راندن یک خودرو به میان جمعیت در شهر بارسلون، سیزده نفر را کشت و هشتاد نفر را زخمی کرد.

پلیس که در تعقیب این فرد بود روز گذشته او را در منطقه سوبیراتس در حدود ۴۰ کیلومتری غرب شهر بارسلون پیدا کرد. از آنجا که این فرد ظاهرا کمربند انفجاری همراه داشت و نزدیک شدن به او خطرناک به نظر می‌رسید، ماموران او را با شلیک گلوله کشتند. پلیس بعد از بررسی جنازه دریافت که کمربند انفجار واقعی نبوده است.

در ارتباط با واقعه بارسلون و انفجاری که ظاهرا هنگام ساختن بمب در شهر الکانار روی داد، دوازده نفر در نتیجه انفجار یا توسط نیروهای امنیتی کشته و چهار نفر دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند. پلیس کاتالوینا در گزارشی در این مورد گفته است که "دوازده هدف اصلی عملیات مقابله با حوادث تروریستی اخیر یا کشته یا دستگیر شده‌ اند."

بیشتر بخوانید:

+ پلیس اسپانیا مظنون اصلی حمله بارسلون را کشت

+ مهاجمان اسپانیا ۱۲۰ کپسول گاز در اختیار داشتند