افراد مسلح ناشناس رئیس شورای علمای ولایت کاپیسا را کشتند

افغانستان حق نشر عکس kapisaprovincegovernanceoffice
Image caption سخنگوی والی کاپیسا می‌گوید که هنوز هویت حمله کنندگان به مولوی حنیف‌یار مشخص نشده‌است

منابع محلی ولایت کاپیسا در شمال کابل تایید کردند که مولوی گل محمد حنیف‌یار، رئیس شورای علمای کاپیسا صبح امروز، شنبه ۱۹ سنبله/ شهریور توسط افراد مسلح ناشناس کشته شده است.

یکی ‌از محافظان او هم در این حمله جان خود را از دست داده است.

قیس قادری، سخنگوی والی کاپیسا به بی‌بی‌سی گفت که این حادثه حوالی ۷:۳۰ دقیقه صبح امروز در روستای خم روبا در ولسوالی حصه دوم ولایت کاپیسا رخ‌داده است.

او گفت که آقای حنیف‌یار همراه با محافظ خود در ۲۰ متری خانه‌اش هنگامی که می‌خواست سوار خودرو شود، هدف تیراندازی افراد مسلح موتور سوار قرار گرفت.

به گفته سخنگوی والی کاپیسا، محافظ آقای حنیف‌یار در دم جان ‌داد و خود او به شدت زخمی شده بود که در مسیر انتقال به مرکز درمانی جان داد.

او گفت که پلیس تحقیق در این زمینه را آغاز کرده و مشخص نیست که این حادثه جنایی بوده و یا توسط افراد مسلح مخالف دولت افغانستان انجام شده ‌است.

به گفته او تاکنون ۵ عالم دینی در این ولایت کشته شده که دو مورد آن جنایی بود و دلایل سایر موارد تاکنون مشخص نشده‌است.

آقای قادری مدعی شده که نیروهای مخالف دولت افغانستان "دست به ترور علما می‌زنند تا افکار عامه را تغییر دهد که در جامعه امنیت وجود ندارد."

در بهار امسال رئیس شورای علمای ولایت پروان در همسایگی کاپیسا به دلیل انفجار یک مین کارگذاری شده در مسجد عیدگاه شهر چاریکار، مرکز ولایت پروان کشته شد.